Chcete poznat Dary Pošumaví?

Je tu nová kniha autorky Lucie Oudové Dary Pošumaví, která nás vede citlivě krajinou pomocí příběhů, které můžeme prožít společně s rodinou Kvapilů ze staré hájenky.

Chcete poznat Dary Pošumaví? (Zdroj: Pointa)

Dary Pošumaví

Co všechno příroda poskytuje nejen k výrobě dárků, ale i k tomu, aby uzdravovala, se dozvíte z dobrodružství Káji a Bertíka. Kniha vychází v nakladatelství Pointa. 

Úryvek
Ponořte se do přírodního tvoření (Zdroj: Pointa)

Dary Pošumaví nejsou jen o příbězích, ale i o toulkách zapomenutými kouty šumavské divočiny. Jsou plné pracovních postupů, receptů a lesních her. Děti se pomocí knihy učí hledat dary přírody a využívat její rozmanitosti k nevšednímu tvoření. 

Babička
Čtení s babičkou je plné vzpomínek a kouzla (Zdroj: Pointa)

Odhoďte mobily, tablety, počítače a pojďte poodkrýt tajemství pošumavských míst. S Kájou a Bertíkem se rozhodně nudit nebudete. Zvídavost dětí ze staré hájenky nezná mezí. Dozvíte se, jak je to se šumavskými vlky, co se odehrálo za čarovné svatojánské noci nebo kdo se stal houbovým králem.

Kaštany
Návod na výrobu pytlíčku na kaštany naleznete v knize (Zdroj: Pointa)
Vlk
Co víte o životě vlků na Šumavě? (Zdroj: Pointa)

O autorce:

Lucie Oudová prožila dětství v malé vesničce poblíž Velhartic. Je maminkou dvou dětí, se kterými ráda tráví čas v přírodě. Její srdeční záležitostí je Šumava. V přírodě vždy viděla velký dar a ten se nyní snaží předat i ostatním rodinám s dětmi. Vždyť právě společné zážitky rodinu spojují! Tak neváhejte, začtěte se do příběhů rodiny Kvapilů ze staré hájenky a vyrazte na Šumavu!

Autorka
Lucie Oudová, autorka knihy Dary Pošumaví (Zdroj: Pointa)
Zadní strana knihy Dary Pošumaví
Na zadní straně si přečtěte anotaci knihy (Zdroj: Pointa)

Publikováno: 30. 6. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima