Vracíme se ke kořenům - navštivte tradiční výstavu v Lysé nad Labem

Připomeňte si staročeské tradice, vyzkoušejte oživlá lidová řemesla nebo se nechte okouzlit rozmanitostí a vůní nespočtu květin na tradiční výstavě Květy v Lysé nad Labem.

Vracíme se ke kořenům (Zdroj: Květy)

V rámci letošního, v pořadí již 25. ročníku, promění aranžéři Českého zahrádkářského svazu (ČZS) pavilón B ve staročeskou vesnici. K vidění budou tradiční kroje, řemeslné stánky nebo dobové nářadí. O autentičnost opravdového venkova se postarají živá zvířata, ale i folklorní vystoupení.

Výstava se uskuteční v plánovaném termínu tradičně na počátku prázdnin - 15. až 18. července 2021 na Výstavišti Lysá nad Labem.

Staré časy
Část výstavního pavilonu se promění na staročeskou vesnici (Zdroj: Květy)

Ve stylizované vesnici nebudou chybět žádané poradny Specializovaných základních organizací (SZO) a bohaté expozice s květinami jako jsou lilie, denivky fuchsie, pelargonie, jiřinky a další kvetoucí rostliny.

Květiny
Výstava představí nádherné květiny našich zahrad a bytů (Zdroj: Květy)

Letos poprvé můžete sledovat i experiment živých květinových koberců vysetých přímo v hale pomocí originálních květinových směsí společnosti Semo. Pokud se na květiny nejen rádi díváte, ale baví vás i jejich aranžování, nenechte si ujít páteční floristické klání – Zemské kolo ČZS, ze kterého budou ti nejlepší nominováni na podzimní floristické finále v Olomouci.

Výstava
K vidění budou tradiční kroje, řemeslné stánky nebo dobové nářadí (Zdroj: Květy)
Řemesla
Součástí výstavy je i ukázka starých řemesel (Zdroj: Květy)

Ve stánku časopisu Zahrádkář vás přivítáme milým slovem, ale i radou díky odbornému poradenství.

Těšíme se na vás, váš Zahrádkář.

Publikováno: 29. 6. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima