Dokonalé prostředí pro požitek z kvalitního vína díky oceněné vinotéce

Absolutní novinku roku, luxusní vinotéku prémiové skandinávské značky domácích a profesionálních spotřebičů ASKO si už mohou pořídit i čeští a slovenští zákazníci. Poskytne dokonalé prostředí pro uchovávání a zrání až 190 lahví vína i speciální prostor pro přípravu vína i skla před podáváním.

Dokonalé prostředí pro požitek z kvalitního vína díky oceněné vinotéce (Zdroj: ASKO)

Vinotéka získala zlatou medaili

Prémiová vinotéka ASKO WCN311942G má vedle zcela mimořádného designu i takové technologie a funkce, aby poskytla sbírce cenných vín tu nejlepší možnou péči, ověřenou staletími. Pojme až 190 lahví, které je možné uschovat, nechat zrát a podávat ve třech zcela oddělených zónách se samostatně ovladatelnou teplotou a optimální vlhkostí na úrovni 70 %. O prostředí bez pachů se stará uhlíkový filtr a stálé vnitřní podmínky udržuje tichý, vysoce účinný kompresor, a to bez jakýchkoliv vibrací či chvění. Pohledové skleněné dveře jsou odolné proti UV záření a chrání sbírku před škodlivými účinky světla.

Zařízení
police z odolného dřeva jsou opatřeny teleskopickými výsuvy s hladkým chodem a štítky s křídou pro osobní ruční poznámky (Zdroj: ASKO)

Neméně atraktivní je i vnitřní uspořádání. Dobře přístupné, řemeslně dokonalé police z odolného dřeva jsou opatřeny teleskopickými výsuvy s hladkým chodem a štítky s křídou pro osobní ruční poznámky. Technologicky dokonalému celku dávají punc precizní ruční práce. Úchvatná je i zóna pro podávání vína s volitelným náladovým osvětlením. Poslouží jako ideální prostředí pro přípravu vína, sklenic i dekantéru před degustací a podáváním. Ve skryté zásuvce pak můžete uchovávat pomůcky, potřebné k otevření lahve a podávání nápoje.

Police
Police z odolného dřeva jsou opatřeny teleskopickými výsuvy s hladkým chodem a štítky s křídou pro osobní ruční poznámky (Zdroj: ASKO)

Inteligentní vinotéka je díky mobilní aplikaci Vivino propojena s rozsáhlou databází informací o víně. Každou uloženou láhev je možné digitálně naskenovat pomocí integrovaného snímače a údaje uložit pro perfektní přehled o sbírce uchovávaných vín; zároveň je možné využít i přístup k sommelierským tipům pro degustaci, skladování, podávání a mnoho dalšího.

Víno
Vinotéka pojme až 190 lahví, které je možné uschovat, nechat zrát a podávat ve třech zcela oddělených zónách (Zdroj: ASKO)

Vinotéka ASKO Elements byla oceněna vůbec nejvyšší možnou prestižní zlatou iF GOLD AWARD jako jeden z nezajímavějších počinů roku 2021 s pozoruhodnou rovnováhou mezi mimořádně precizním řemeslným zpracováním a pokročilou technologií. Minimalistický design vinotéky se skleněnými dvířky,  měnitelným náladovým LED osvětlením a elegantním madlem dává vinotéce dokonale splynout s jakýmkoliv obytným prostorem.

Vinotéka
Minimalistický design vinotéky se skleněnými dvířky, měnitelným náladovým LED osvětlením a elegantním madlem dává vinotéce dokonale splynout s jakýmkoliv obytným prostorem (Zdroj: ASKO)

Publikováno: 26. 6. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima