Legendární seriál Norské domy snů se vrací

Nejúspěšnější severský lifestylový pořad Norské domy snů se vrací na obrazovky Prima ZOOM se svou čtvrtou sérií. Do čela party ostřílených designérů a řemeslníků se ani tentokrát nepostaví nikdo jiný než sympatický designér Halvor Bakke. Užijte si designově zajímavé i praktické proměny norských chat a chalup – navíc na pozadí krásné severské přírody. Užijte si „Jak se staví sen“ v norském provedení na Prima ZOOM.

Legendární seriál Norské domy snů se vrací (Zdroj: iprima.cz)

Norské domy snů IV

Pojďte stavět norské sny na Prima ZOOM:

Od 27. 6. 20.00 – Norské domy snů IV

Norské domy snů IV (10 dílů vždy v neděli od 20.00, reprízy každou středu v 15.50)

Vydejte se společně s námi do Norska. Nenechte si ujít další zajímavé a poutavé domy snů, které sympatický tým zkušených designérů a šikovných řemeslníků upravuje přesně podle představ náročných klientů. Díky jejich láskyplné péči se staré barabizny postupně mění na domy, které jsou nejen krásné, ale i důmyslně funkční. Atmosféra tradičního života na venkově, dechberoucí, drsná, ale krásná příroda, fascinující přestavby a rekonstrukce… To je nejúspěšnější a nejzábavnější severský lifestylový pořad, který si nemůžete nechat ujít. Pořad zachycuje nejen velkolepou přírodní scenérii Norska, ale také jeho tradice, historii, a především oddanost místních obyvatel.

E05 (2)
Interiérový designér Halvor Bakke a jeho tým tesařů cestují po Norsku a restaurují letité chaty (Zdroj: iprima.cz)
E021
Díky láskyplné péči se staré barabizny postupně mění na domy, které jsou nejen krásné, ale i důmyslně funkční (Zdroj: iprima.cz)

Během prázdnin se Norové vrhají do hor a na souostroví, aby si mohli odpočinout a vrátit se ke kořenům tradičního života ve skandinávských chatách. Během 20. století jich bylo právě v Norsku postaveno více než 400 000, mnohé bez tekoucí vody nebo elektřiny. Nyní velká část z nich chátrá a potřebuje renovaci. Interiérový designér Halvor Bakke a jeho tým tesařů cestují po Norsku a restaurují letité chaty ukryté na dechberoucích místech. Norské domy snů jsou nejsledovanější místní televizní produkcí. Seriál se stal obrovským hitem nejen v Norsku, kde už proběhla jeho šestá série. Seriál Jak se staví sen à la chata má v norštině originální název – Eventyrlig Oppusssing, což se dá přeložit jako dobrodružné zlepšení domova. Tak se vydejte do severské divočiny a poznejte nejen tamní krásu přírody, ale také zajímavé tipy, jak vylepšit třeba i vlastní chalupu.

E022
Nenechte si ujít další zajímavé a poutavé domy snů, které sympatický tým zkušených designérů a šikovných řemeslníků upravuje (Zdroj: iprima.cz)
E023
Během prázdnin se Norové vrhají do hor a na souostroví, aby si mohli odpočinout a vrátit se ke kořenům (Zdroj: iprima.cz)

Halvor Bakke (narozen 30. října 1970) je norskou televizní osobností a expertem na interiérový design. Svou profesní kariéru zahájil jako stevard. Pracoval pro různé společnosti, například i jako redaktor v časopise. Založil a provozuje vlastní designérskou firmu a od roku 2004 vystupuje v různých televizních pořadech. Jeden z nich má v překladu opravdu zajímavý název: „Norská nejošklivější místnost“. Halvor vyrostl ve venkovské oblasti na jihu Norska. Pochází z evangelické luteránské komunity, proto se těžko vyrovnával se svou homosexualitou. Ale rodiče stáli při něm. V letech 2006–2016 měl za manžela Ricarda Fagerströma. Nyní žije na malé farmě poblíž usedlosti, kde se narodil, asi 100 km od Osla.

Halvor Bakke
Halvor Bakke je norskou televizní osobností a expertem na interiérový design (Zdroj: iprima.cz)
(Zdroj: iprima.cz)
(Zdroj: iprima.cz)
(Zdroj: iprima.cz)
(Zdroj: iprima.cz)
(Zdroj: iprima.cz)
(Zdroj: iprima.cz)
(Zdroj: iprima.cz)
(Zdroj: iprima.cz)
(Zdroj: iprima.cz)
(Zdroj: iprima.cz)
(Zdroj: iprima.cz)
(Zdroj: iprima.cz)

Publikováno: 27. 6. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima