Pelhřimovské muzeum rekordů a kuriozit pomáhá postižené Moravě

Celá republika se spojila, aby pomohla tornádem zasaženým oblastem jižní Moravy. Také pelhřimovské muzeum rekordů a kuriozit se rozhodlo udělat dobrý skutek. V rámci výstavy expozic mohou návštěvníci neotřelým způsobem přispět na konto pomoci obci Hrušky, postižené ničivým tornádem.

Pelhřimovské muzeum rekordů a kuriozit pomáhá postižené Moravě (Zdroj: Agentura Dobrý den Pelhřimov)

Pelhřimovské rekordy na pomoc Moravě

Současně s prohlídkou expozic Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově mají jeho návštěvníci nyní možnost i neotřelým způsobem přispět na konto pomoci obci Hrušky, postižené ničivým tornádem.

03 DSCN5177
Autorka Blanka Böhmová jej vyráběla 3 roky (Zdroj: Agentura Dobrý den Pelhřimov)

Muzeu má totiž nový exponát - nejdelší květinový koberec dlouhý 83,9 m složený z 64 dílů o rozměrech 120 x 60 cm. Se souhlasem autorky Blanky Böhmové, která jej vyráběla 3 roky (2466 hodin práce) a zhotovila přitom 6874 kytiček z vlny, jsme se rozhodli  koberec po jednotlivých částech rozprodat a pomoci tak zničené obci. Kobereček plný květin Vám může posloužit jako přehoz na židli, jako předložka k posteli nebo jen tak pro pocit, že „mám doma kus českého rekordu“ či jako připomínka vaší pomoci. Jeden díl stojí 500 Kč a prodej v expozici Zlaté české ručičky Muzea rekordů a kuriozit už byl zahájen. Celý výtěžek z prodeje půjde do zničených Hrušek.

04 DSCN5157
Celý výtěžek z prodeje půjde do zničených Hrušek (Zdroj: Agentura Dobrý den Pelhřimov)
14 DSCN5231
Nejdelší květinový koberec dlouhý 83,9 m složený z 64 dílů o rozměrech 120 x 60 cm (Zdroj: Agentura Dobrý den Pelhřimov)

Přispějete-li i vy, budeme rádi. Ostatně Česká kniha rekordů má dokonce samostatnou kapitolu s názvem Charita a dobročinnost, z níž vzešli dokonce i letošní rekordmani roku:  Barbora Olivková a Jan Szyszkowicz dokázali na podporu Mobilního hospice Strom života  přejet na koloběžkách celé území ČR z nejvýchodnějšího do nejzápadnějšího bodu (803 km, převýšení 7865 m). Jejich rekord přinesl několik desítek tisíc korun. Jejich počin ale není v České databance rekordů ojedinělý.

Květiny do Hrušek – Agentura Dobrý den (dobryden.cz)

Publikováno: 30. 6. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima