Aquapanel Skylite, jen 8 mm tenká cementová deska odolná proti vodě i větru

Materiálů, které jsou rezistentní vůči vlhkému až mokrému prostředí, není mnoho, zejména v oblasti suché výstavby. Výjimkou je cementová deska Knauf AQUAPANEL CEMENT BOARD v provedení INDOOR, respektive OUTDOOR, nebo nyní novinka SKYLITE.

Aquapanel Skylite, jen 8 mm tenká cementová deska odolná proti vodě i větru (Zdroj: Knauf)

Aquapanel Skylite

cementová deska Knauf AQUAPANEL CEMENT BOARD v provedení INDOOR, respektive OUTDOOR, nebo nyní novinka SKYLITE. Všechny tyto desky jsou vyráběny z portlandského cementu doplněného chemickými přísadami, ovšem s absencí jakýchkoliv dřevin. Z obou stran jsou potaženy tkaninou ze skelných vláken a mají zpevněnou podélnou hranu (EasyEdge). Díky tomuto jedinečnému složení jsou desky velmi pevné, ale hlavně jsou naprosto odolné vůči vlhkému až mokrému prostředí a zamezí vzniku plísní.

Žádná jiná deska suché výstavby nevydrží dlouhodobě v tak extrémních podmínkách jako Knauf AQUAPANEL. Cementová deska Knauf AQUAPANEL SKYLITE je určena do konstrukcí podhledů ve vnitřním i vnějším prostředí, které jsou dlouhodobě vystavené vlhkosti nebo vlivům rozmarů počasí. A dokonce jim nevadí ani „slané“ klima, přímo odstřikující voda nebo vysoké teploty (až do 70 °C), které se často vyskytují třeba ve wellness centrech. I v těchto náročných situacích je deska tvarově stabilní, navíc je pevná, odolává i mechanickému poškození, je nehořlavá a akustické vlastnosti rovněž nejsou k zahození.

1 - Skladba
Skladba typického řešení podhledu s tenkou deskou AQUAPANEL SKYLITE (Zdroj: Knauf)

AQUAPANEL SKYLITE je tedy v lecčem univerzální a v mnoha ohledech nemá rovnou konkurenci, neboť tradiční materiál – například dřevo – se musí pravidelně ošetřovat a není tak flexibilní. Je proto použitelná v podhledech, na podbití střech, v pasážích, bazénech, venkovních garážích apod. Využití je velmi široké. Stavebník má s AQUAPANELEM jistotu dlouhé životnosti podhledu a také jeho funkčnosti (např. bez napadení plísněmi). Snížená tloušťka u provedení AQUAPANEL SKYLITE na 8 mm vymezuje její použití právě nebo hlavně do podhledů, a protože má sníženou hmotnost (10,5 kg/m2), velmi dobře se s ní pracuje i ve výškách (montáž podhledu nad hlavou).

2
Tenká a ohebná, jen 8 mm silná cementová deska AQUAPANEL SKYLITE (Zdroj: Knauf)

Je ohebná až do poloměru jednoho metru, takže se snadno tvaruje do nejrůznějších oblouků či jiných kreativně řešených konstrukcí, aniž by došlo k jejímu poškození. S pomocí AQUAPANELU SKYLITE lze sestavit plochu o rozměru 225 m2 bez viditelných spár, nebo v délce 15 m bez dilatačních spár a to jak v interiéru, tak v exteriéru! Desky se nemusí při montáži předvrtávat a velmi snadno se řežou bez nutnosti použití speciálního nářadí. Při montáži je důležité nezapomenout na profily, šrouby a příslušenství s úpravou proti korozi, které také Knauf nabízí. Podhledové konstrukce z AQUAPANELU SKYLITE lze provádět v exteriéru budov až do výšky 25 m. Je však vždy třeba provést statické posouzení na tlak a sání větru zohledňující podmínky konkrétního objektu.

3
S deskami AQUAPANEL CEMENT BOARD SKYLITE jsou podhledy v exteriéru chráněny před nepříznivými vlivy počasí (Zdroj: Knauf)
6
Efektivní ochrana proti plísním a slané vodě (Zdroj: Knauf)

www.knauf.cz

Publikováno: 19. 7. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima