Martin Gebhardt nám prozradí tajemství bushcraftu v nové knize Zálesáctví pro celou rodinu

Máte rádi divočinu, ale ruku na srdce, umíte si v ní poradit? Pak tedy pro vás máme knihu Martina Gebhardta Zálesáctví pro celou rodinu, kde najdete spoustu užitečných rad pro vaše dobrodružství, která vás právě v divočině čekají.

Zálesáctví se může věnovat celá rodina (Zdroj: KAZDA)

Využijte praktické návody z této příručky a v divočině vás téměř nic nezaskočí, i když se vypravíte do neznámých končin či na vícedenní výpravu. Díky zvládnutí zálesáckých dovedností strávíte s dětmi čas v přírodě aktivně a bezpečně a zažijete nečekaná dobrodružství. Načerpáte také spoustu inspirace pro další zálesácké výzvy. Příručka je určená pro rodiny s dětmi, začínající zálesáky, dobrodruhy i výletníky.

V knize najdete tipy na dokonalý rodinný zážitek v divoké přírodě, zhruba 15 podrobných návodů na zálesácké aktivity – vysvětlené krok za krokem, jednoduché recepty pro vaření na plynovém vařiči, aby se nasytili malí i velcí dobrodruhové a spoustu dalších nápadů, které se vám při aktivitách v přírodě mohou hodit: jak se zorientovat v terénu, stopovat zvířata, určovat rostliny a stromy, vázat uzly...

Titulní obálka
Jak si poradit v divočině... (Zdroj: KAZDA)
Zadní obálka
... se dočtete v nové knize (Zdroj: KAZDA)

„Bushcraft skýtá ideální možnost přiblížit dětem život v přírodě a vzbudit v nich nadšení pro jednoduché řemeslné techniky a dovednosti. Příroda pro vyznavače bushcraftu nepředstavuje ohrožení. Není potřeba ji krotit ani si ji podmaňovat. Náplní bushcraftu jsou aktivity, které jsou trvale udržitelné, protože pobyt v přírodě je spojen s ochranou přírodních zdrojů. Čistota, organizovanost a pořádek jsou základními znaky správného zálesáka. Knížka, kterou držíte v rukou, vám chce tyto zásady a myšlenky přiblížit,“ říká autor knihy Martin Gebhardt.

O autorovi:

Martin Gebhardt je německý bloger, autor, budoucí "pedagog divočiny“, instruktor a průvodce bushcraftem a survivalem. Vyrostl v Durynsku, nedaleko hřebenové stezky Rennsteig, a již v raném věku v sobě objevil nadšení pro lesy, louky a zvířata. V současnosti absolvuje vzdělávací program zaměřený na "pedagogiku divočiny“ podle metody "kojotího učení“. Společně s rodinou se snaží trávit co nejvíce času v divočině.

Publikováno: 23. 7. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima