Výstavní halu v pražských Letňanech zničil požár, mění se letní program

V noci na pátek 2. července 2021 postihl jednu halu výstaviště PVA EXPO PRAHA ničivý požár. Oheň zachvátil plochu o rozloze 10 tisíc m² a jen díky bezpečnostním systémům a pohotové reakci hasičů nebyl nikdo zraněn. Letní program bude změněn.

Halu pražského letňanského výstaviště zasáhl ničivý požár (Zdroj: ABF)

Během pátečních brzkých ranních hodin se podařilo pražským hasičům oheň v PVA EXPO PRAHA zlikvidovat a ochránit sousední objekty zasažené Haly 1, která má rozlohu 9 840 m². Kromě tohoto objektu tak nevznikly v areálu žádné další škody. „Požárně-bezpečnostní systémy na výstavišti zafungovaly perfektně a následný rychlý a profesionální zásah hasičů minimalizoval škody požáru, který se naštěstí nedotkl lidského zdraví. Ostatní z hal letňanského výstaviště jsou zcela nedotčeny, plně funkční a připraveny pro konání plánovaných akcí. Odhadovaná škoda se pohybuje okolo částky 150-200 milionů korun,“ řekl generální ředitel společnosti ABF, organizátora letňanských veletrhů, Tomáš Kotrč. Vyhořelá hala bude muset projít rozsáhlou rekonstrukcí.

Stage
Aktuální letní program se kvůli požáru bude muset změnit (Zdroj: ABF)

Vzhledem k lokalizaci požáru nebude výrazně narušen sestavený letní program. Vstupenky na dvě muzikálová představení Hudebního divadla Karlín s názvem Sestra v akci plánovaná na pátek 2. a sobotu 3. července v rámci kulturního léta PRAGUE KEMP LETŇANY budou moci návštěvníci využít v jiných termínech nebo zažádat o vrácení plné částky, pokud jim nebude žádný další termín vyhovovat. Od následujícího týdne poběží programová skladba koncertní a muzikálové scény podle již stanovených termínů. Více na www.praguekemp.cz. Také podzimního veletržního programu chystaného na letňanském výstavišti se tato událost nedotkne a veletrhy se uskuteční v původních termínech i v původním rozsahu. Výstaviště PVA EXPO PRAHA disponuje dostatkem jiných kapacit o rozloze zhruba 30 tisíc m².

Publikováno: 9. 7. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima