Máme pro vás pár tipů na prázdninový výlet s dětmi

Jak zabavit děti o prázdninách? Vydejte se s nimi na výlet po krásách naší vlasti! Přinášíme vám pár tipů na pohádková místa, kde se nebudete muset tísnit s davy lidí.

Vydejte se s dětmi na výlet (Zdroj: Emco)

Ať už pěšky nebo na kole, vyrazte za dobrodružstvím s batohem obsahujícím vodu, opalovací krém s SPF 50 a výživnou svačinkou. Ideální volbou jsou cereální tyčinky plné bílkovin, ovesné sušenky plné vlákniny, mléčné výrobky a čerstvé ovoce.

Kružberk, Jánské koupele 

Velmi krásný výlet, který může začít v Davidově mlýně kousek od přehrady Kružberk na Opavsku. Davidův mlýn je resort s vlastními rybníčky, minigolfem a lezeckým centrem, kde se vyřádí nejen děti, ale i dospělí. V místní restauraci si můžete ulovit rybu, kterou vám následně připraví. Dále se vydejte procházkou na kteroukoliv stranu, na jedné vás čeká přehrada Kružberk, na druhé se dostanete do areálu bývalých lázní Jánské Koupele, ze kterých pořád dýchá kouzlo časů minulých. Nezapomeňte si vzít fotoaparát, protože věci, které uvidíte na této trase, stojí za zvěčnění. 

Při výletě nesmíte vynechat přehradu Kružberk na Opavsku
Při výletě nesmíte vynechat přehradu Kružberk na Opavsku (Zdroj: Depositphotos)

Punkevní jeskyně, Macocha a Kateřinská jeskyně

Dalším tipem na výlet jsou jeskyně, obzvlášť v horkých letních dnech je fajn se trochu zchladit v jejich prostředí. Punkevní jeskyně naláká své návštěvníky krásnou výzdobou tvořenou ze stalaktitů, stalagmitů, stalagnátů a podzemních jezírek. Jelikož zde protéká říčka Punkva, je zde možná i projížďka lodičkou po dně světoznámé propasti Macocha, kterou lze obdivovat jak shora, tak právě z loďky na jejím dně. Poslední zastávkou této trasy je Kateřinská jeskyně, která láká na největší veřejnosti přístupný podzemní dóm a unikátní krápníkovou výzdobu. Rozhodně si ale nezapomeňte sbalit pláštěnku a bundu – i když jsou zrovna venku tropické teploty, jeskyně jsou chladné a je v nich vysoká vlhkost. 

Punkevní jeskyně, Macocha a Kateřinská jeskyně
V jeskyních se v parném létě příjemně ochladíte (Zdroj: Depositphotos)

Týn nad Vltavou a Protivín

K výletování je skvělé i město Týn nad Vltavou, kde můžete prošlápnout kola – vede tudy hezká cyklostezka, po níž můžete dojet třeba až do Českých Budějovic. Podél Vltavy ale nemusíte jen šlapat do pedálů, můžete se po ní i projet lodí. Pokud ale vaše děti neudrží pozornost, máme tip na výlet do nedalekého Protivína, kde se nachází nádherná krokodýlí ZOO, ve které uvidíte nejen různé druhy krokodýlů, ale je zde možnost omrknout i sbírku jedovatých hadů a jejich krmení. O kousek dál můžete v Protivíně navštívit i pohádkovou kovárnu, kde si děti zařádí a také něco vyrobí v jedné z pohádkových dílniček.

Podél Vltavy ale nemusíte jen šlapat do pedálů, můžete se po ní i projet lodí
Podél Vltavy ale nemusíte jen šlapat do pedálů, můžete se po ní i projet lodí (Zdroj: Depositphotos)
Objevujte krásy naší vlasti
Rodina se psem (Zdroj: Depositphotos)

Publikováno: 28. 7. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima