Hudební léto si vychutnejte na minifestivalech v srpnu v pražských Letňanech

Nevíte kam v srpnu? Chcete prožít letošní léto kulturně? Srdečně vás zveme do pražských Letňan, kde jsme pro vás nachystali sérii hudebních minifestivalů, na kterých se potkáte například s Danem Bártou, Slzou či Visacím zámkem.

Prožijte kulturní srpen s hudebními minifestivaly (Zdroj: ABF)

Kulturní léto rozeznívá pražské Letňany již podruhé a letos svou skladbou potěší široké publikum fanoušků díky programu multižánrových minifestivalů. Ty proběhnou v areálu výstaviště PVA EXPO PRAHA během měsíce srpna a uspokojí popový, rockový i alternativní hudební vkus. Na své si přijdou také milovníci muzikálů při představeních Hudebního divadla Karlín. Generálním partnerem PRAGUE KEMP LETŇANY je Fosfa. Zlatým partnerem PRAGUE KEMP LETŇANY je Skupina ČEZ.

Po úspěšné loňské premiéře přichází letos PRAGUE KEMP LETŇANY s ještě propracovanější strukturou programu pro prázdninové měsíce. „Novinkou je série čtyř hudebních minifestivalů nabízejících průřez populárními hudebními žánry. Hvězdné pódium v PVA EXPO PRAHA během vybraných večerů představí vždy tři koncerty, které spolu žánrově souvisejí,“ říká manažerka kulturního léta Miroslava Melcrová.

Nasvícené pódium
PVA EXPO PRAHA během měsíce srpna a uspokojí popový, rockový i alternativní hudební vkus (Zdroj: ABF)

Už v pátek 6. srpna vystoupí se svou tvorbou Dan Bárta & Illustratosphere a o pódium se bude dělit s kapelami Vltava a Vanua 2. O den později, v sobotu 7. srpna, se v Letňanech v rámci jednoho minifestivalu představí kapely Rybičky 48, Pekař a Noisetrap. Hned následující týden si 13. srpna přijdou na své fanoušci slovenské zpěvačky Kataríny Knechtové, kapely Slza a hudebnice Terezy Balonové. Milovníci skupin Visací zámek, E!E nebo Mean Messiah uvidí své oblíbené umělce v sobotu 14. srpna.

Houslisté
Novinkou je série čtyř hudebních minifestivalů nabízejících průřez populárními hudebními žánry (Zdroj: ABF)

Kulturní léto v Letňanech tím ale zdaleka nekončí. Již v těchto dnech znějí v areálu výstaviště díky spojení s Hudebním divadlem Karlín také muzikálové melodie a odehrávají se představení z repertoáru této legendární pražské scény. Představení se budou konat až do 21. srpna a vybírat si mohou diváci z hitů jako Rebelové, Sestra v akci s Lucií Bílou v hlavní roli, Carmen, včetně své derniéry, nebo koncertní verze Jesus Christ Superstar.

Hlediště
Již v těchto dnech znějí v areálu výstaviště díky spojení s Hudebním divadlem Karlín také muzikálové melodie a odehrávají se představení z repertoáru této legendární pražské scény (Zdroj: ABF)

Organizátoři PRAGUE KEMP LETŇANY myslí také na ochranu návštěvníků i vystupujících a celý areál funguje v bezpečnostním režimu podle aktuálních vládních nařízení. Na výstavišti probíhají pravidelné dezinfekce a úklid prostor, platí zvýšená hygienická opatření a zajištěny jsou též kontroly u vstupu do areálu. Platí také nutné rozestupy při sezení i stání. Zázemí areálu navíc nabízí také pohodlné varianty pro případnou nepřízeň počasí, skvělou dopravní dostupnost pro Pražany i mimopražské návštěvníky a možnost parkování v bezprostřední blízkosti výstaviště.

Užít si kulturní léto je tak nejen snadné, ale i bezpečné. Vstupenky i aktuální informace o programu najdete na www.praguekemp.cz.

Fosfa byla založena v roce 1884 a jako Life Science společnost a největší zpracovatel fosforu v Evropě vyrábí esenciální přísady a funkční směsi pro potravinářské, farmaceutické a jiné sofistikované technické aplikace. Fosfa také vyvíjí a vyrábí vlastní řadu přírodních produktů nejvyšší kvality pro péči o tělo a domácnost Feel Eco a pod značkou Feel Greens pěstuje v první vertikální farmě na území České republiky zejména microgreens, jako superfood budoucnosti bez použití pesticidů, růstových regulátorů a GMO.

Bavte se na koncertu, a přitom pomáhejte s Nadací ČEZ

Pomáhat druhým můžete i během koncertu své oblíbené kapely! Díky aplikaci EPP Pomáhej pohybem od Nadace ČEZ můžete při tanci a pohybu na festivalu sbírat body, které následně věnujete neziskové organizaci dle vlastního výběru. Nadace ČEZ pak daný projekt podpoří finančně. Vyzkoušet to můžete například na druhém ročníku akce PRAGUE KEMP LETŇANY, ke které přidává svou energii také energetická společnost ČEZ. Po celé letošní léto bude v areálu výstaviště v pražských Letňanech pro milovníky hudby i divadla připraven bohatý kulturní program. Aplikaci EPP Pomáhej pohybem můžete využít i jako klasický sportovní tracker pro sledování svých výkonů při běhu, chůzi, jízdě na kole nebo při jiném z dalších dvou desítek sportů, které aplikace pokrývá. Ať už sportujete sami, nebo vytvoříte virtuální tým, prostřednictvím „EPPky“ podpoříte s Nadací ČEZ charitativní projekty po celé republice. Přidejte se k více než půl milionu lidí, kteří naši aplikaci používají. Více informací najdete na www.pomahejpohybem.cz.

Publikováno: 30. 7. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima