Nákup stínění na míru online má stále více příznivců nejen v ČR, ale i v sousedních zemích

Obchodování prostřednictvím internetu zažilo největší rozkvět již několik let zpět. Ale pořízení věcí na míru, natož pak stínění, bylo většinou i nadále realizováno osobně, za pomoci montážních firem. Dnes je tomu už jinak - potvrzují to data e-shopu Labona.cz nastřádaná nejen z českého trhu.

Nákup stínění na míru online má stále více příznivců (Zdroj: Labona)

E-shop Labona.cz se specializuje na výrobu a prodej stínicí techniky na míru. Jeho hlavní myšlenkou je jednoduchost vyměření a montáže - tyto činnosti se obchod rozhodl přenechat v režii zákazníka (s plnou telefonickou podporou a propracovanými manuály i instruktážními videi). Zákazník tak vyměření a objednání provede sám v čase, který vyhovuje jemu a stejně tak po dodání stínění si ho namontuje. Není časově vázán na montážní firmu a ušetří.

montáž stínění okna
Při nákupu stínění online ušetříte a nejste časově vázáni na montážní firmu (Zdroj: Labona)

Že to byl krok správným směrem, potvrzuje i majitel e-shopu Pavel Hrdlička, který se prodeji stínění věnuje už více než 15 let. „V roce 2015 jsme zakládali e-shop pro Českou republiku a věřili, že tato cesta bude správná. Že se lidé přesvědčí, že to opravdu není nic těžkého a zvládnou si stínění sami objednat a namontovat. A stalo se tak. Díky našemu partnerovi, společnosti ISOTRA a.s., která zajišťuje dropshipping v rámci celé Evropy, se nám za tu dobu povedlo expandovat i na Slovensko a do ostatních sousedních zemí - Rakouska, Německa a Polska.”

O úspěchu projektu hovoří i čísla meziročních nárůstů tržeb. „Zaznamenali jsme nárůst 64 % na slovenském trhu, 88 % na polském, 56 % na rakouském a 100 % v Německu,“ doplňuje Pavel Hrdlička. Mezi nejprodávanější produkty patří horizontální žaluzie, vertikální a venkovní žaluzie. Do popředí se také dostávají bioklimatické pergoly.

zahradní pergola
Bioklimatické pergoly se kvůli jejich výhodám těší velké oblibě (Zdroj: Labona)

E-shop si zakládá především na informovanosti zákazníka - a to jak podporou při vyměřování a objednání, tak i v průběhu výroby a expedice produktů. E-shop neustále pracuje na zlepšení a zjednodušování procesu konfigurace stínění. „Je to neustálý proces. E-commerce trh jde stále dopředu a s vývojem technologií se posouvají i jeho možnosti. Nejde si říci, že teď máme hotovo, protože tou dobou už je zase mnoho nového, s čím je potřeba držet krok”, dodává Pavel Hrdlička.

Publikováno: 4. 8. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima