I v srpnu se můžete těšit na nové číslo oblíbeného časopisu Zahrádkář

Je srpen, léto vrcholí, a my se těšíme z úrody. Dozrávají broskve, hrušky, raná jablka, pozdní meruňky, z drobnoplodých aronie, jeřabiny. Zpracováváme ovoce, zeleninu. Vlahé večery lákají k posezení venku. Zahrada žije.

Zahrádkář poradí, jak si poradit v zahradě v srpnu (Zdroj: Zahrádkář)

V srpnovém Zahrádkáři vás úvodním slovem překvapí předseda ČZS Stanislav Kozlík, který čtenáře upozorňuje na novinku týkající se zahrádkaření, konkrétně Zahrádkářského zákona.

V tradičním trvalkovém příspěvku kurátora trvalek a okrasných trav pražské Botanické zahrady Petra Hanzelky se dozvíte více o v létě kvetoucích zavinutkách (rod Monarda). Některé v zahradách pěstované rostliny však mohou být i nebezpečné, mnohdy jedovaté. Jaké druhy to jsou a jak o ně pečovat, prozradí Klára Lorencová.

V malé škole začínajícího zelináře vám poradíme, jak si zajistit úrodu i bez zahrady - postačí balkon nebo terasa.

O mnohostranném využití a snadném pěstování lichořeřišnice píše Ivan Dvořák, zatímco Petr Dvořák popisuje sortiment barevných brambor.

V meteorologickém zastavení Alena Zárybnická polemizuje nad tím, jak voní déšť.

Na prázdninový výlet se vydejte například na hrad Pernštejn a navštivte jeho vrchnostenskou zahradu nebo vyrazte do Terčina údolí – tento krajinný park je jedním z nejvýznamnějších historických parků u nás.

V příloze Zahrádkářka zavařujeme zeleninu o 106! Stejně tak i na našem FB časopisu Zahrádkář, kde právě probíhá letní soutěž s vašimi originálními recepty – připojte se.

Zahrádkářka
Zavařujeme se Zahrádkářkou (Zdroj: Zahrádkář)

V přírodě sbíráme léčivé listy, květy, ale také plody, jako jsou lesní borůvky, brusinky, ostružiny. Jaké bylinky napomohou k regeneraci žaludku, který je v tomto období obzvláště zatížen, prozradí Radmila Malinovská. Dekorace v teplých, zemitých barvách blížícího se podzimu předvede Hana Šebestová Kindelmannová.

Příjemné počtení přeje, Zahrádkář.

Se srpnovým vydáním tištěného časopisu Zahrádkář obdrží jeho předplatitelé Knihovničku Zahrádkáře na téma Denivky.

Předplaťte si Váš oblíbený časopis o Zahradě i na rok 2021 (12 čísel jen za 396 Kč).

Oproti běžnému stánkovému prodeji (468 Kč) je předplatné cenově výhodnější a navíc je doplněno o různé drobné dárky, např. monotematické brožury "Knihovnička zahrádkáře", vzorky osiv, hnojiv a s lednovým vydáním časopisu Vám přijde i stolní týdenní kalendář.

Banner
Časopis Zahrádkář (Zdroj: Zahrádkář)

Více aktuálních a přehledných informací naleznete na webových stránkách: www.izahradkar.cz.

Publikováno: 7. 8. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima