HELUZ GROUP koupila výrobce izolačních skel firmu IZOS

Dne 23. 7. 2021 došlo k podpisu Akviziční smlouvy společností IZSPV s.r.o. (součást HELUZ GROUP), která se týká nabytí 100 % podílu na společnosti " IZOS s.r.o. "

HELUZ GROUP je předním výrobcem kompletního stavebního systému (Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.)

HELUZ GROUP je předním výrobcem kompletního stavebního systému HELUZ dodávaného především na trhy České a Slovenské republiky, Německa, Rakouska, Polska a Maďarska. Dále pak vlastní společnosti HELUZ dřevovýroba s.r.o., produkující nejrůznější typy dřevěných palet, společnost CIKO s.r.o., dodavatele vysoce kvalitních komínových sestav a společnost X Production s.r.o., kreativní agenturu se sídlem v Brně a pobočkami v Praze, Ostravě a ve Vídni.

Společnost "IZOS s.r.o." byla založena v roce 1992 a je předním specializovaným výrobcem izolačních skel v ČR. Izolační skla vyrábí za použití nejmodernějších technologií na sedmi výrobních linkách ve třech výrobních závodech v Plzni, Žatci a Sudoměřicích. Pro jejich produkci používá materiály renomovaných světových výrobců a dosahuje vysoké kvality a přidané hodnoty svých výrobků.

IZOS
IZOS s.r.o. je předním specializovaným výrobcem izolačních skel v ČR (Zdroj: IZOS s.r.o.)
IZOS Plzeň
IZOS Plzeň (Zdroj: IZOS s.r.o.)

HELUZ GROUP se rozhodla využít této akviziční příležitosti zejména proto, že vidí vysoký potenciál dalšího rozvoje svých aktivit a společnost IZOS s.r.o. považuje za stabilní, dobře řízenou společnost s vysokou mírou přidané hodnoty. Začlenění výrobce tepelně izolačních skel vhodně doplňuje hlavní portfolio HELUZ GROUP, dlouhodobě zaměřené na výrobu tepelně izolačních cihel a dalších materiálů pro výstavbu budov s téměř nulovou spotřebou energií," uvedl generální ředitel Heluz Group Jan Smola.

IZOS Sudoměřice (Hodonín)
IZOS Sudoměřice (Hodonín) (Zdroj: IZOS s.r.o.)
IZOS Žatec
IZOS Žatec (Zdroj: IZOS s.r.o.)

Po schválení transakce ÚOHS proběhne fúze a vznikne nástupnická společnost HELUZ IZOS s.r.o.. Cena akvizice nebyla zveřejněna.

Začlenění výrobce tepelně izolačních skel vhodně doplňuje hlavní portfolio HELUZ GROUP dlouhodobě zaměřené na výrobu tepelně izolačních cihel a dalších materiálů pro výstavbu budov s téměř nulovou spotřebou energií.

Publikováno: 15. 8. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima