Benefiční sbírka AKCE CIHLA zahájena za účasti Davida Krause a hlavního partnera Heluz

V pondělí 2. srpna proběhlo v samém centru Prahy slavnostní zahájení 22. ročníku sbírky AKCE CIHLA na podporu důstojného bydlení a života lidí s mentálním postižením. Letos sbírku zahájil zpěvák a herec David Kraus společně s partnery akce. Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. je hlavním partnerem této akce již šestým rokem.

V ulicích Prahy se opět prodávají cihly, které si mohou kolemjdoucí pomalovat v rámci benefiční AKCE CIHLA (Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.)

Letos se opět v ulicích Prahy prodávají cihly, které si mohou kolemjdoucí pomalovat, a výtěžek putuje na podporu mentálně postižených.  Na slavnostním zahájení se sešli radní městské části Prahy 1, zaměstnanci a klienti nadace Portus, podporovatelé a v neposlední řadě také zpěvák a herec David Kraus, který se stal tváří letošního ročníku. Partneři i David Kraus zahájili tuto akci koupí cihly, každý předvedl své umělecké vlohy a svou cihlu usadil do postavené zdi.

David Kraus
Letošní sbírku zahájil zpěvák a herec David Kraus (Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.)

Vzhledem k nepředvídatelné epidemiologické situaci se organizátoři rozhodli rozšířit prodej cihel i do online světa.  Na https://www.akcecihla.cz/e-cihla/ je tak letos možno zakoupit i virtuální cihlu. „Po turbulentním roce plném nejistot vnímáme letošní ročník jako výzvu, kterou jsme připraveni zdolat. Benefiční sbírka AKCE CIHLA startuje nejen v ulicích, ale také v online prostředí, kde si virtuální cihlu může koupit každý z bezpečí a pohodlí domova. Nicméně se již v srpnu těšíme na viděnou u našeho stánku v Praze Na příkopech,” říká koordinátorka sbírky Soňa Cimalová.

Podporu této akci vyjádřila za HELUZ GROUP manažerka marketingu Andrea Stejskalová a dodala: „Je odvážné zorganizovat v této nelehké době sbírku ve stejném formátu, kdy je celá akce ochuzena o zahraniční návštěvníky, kteří tradičně bývali významnými donátory. Přeji AKCI CIHLA, aby si lidé našli na internetu e-cihlu a nahradili tak výpadek cizinců nákupy virtuálních cihel.“

Heluz
Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. je hlavním partnerem AKCE CIHLA již šestým rokem (Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.)

Za peníze vybrané při 22. ročníku sbírky plánují organizátoři větší opravy Chráněných bydlení v obci Slapy a zakoupení auta pro bezpečnější cesty klientů. Prodej cihel přijdou během srpna podpořit také další známé osobnosti a patroni sbírky. Stánek bude na Příkopech stát do 10. září.

Portus Praha je nezisková organizace, která vznikla v roce 2001. Od té doby vybudovala dva objekty chráněného bydlení s celoročním provozem pro 19 klientů, Sociálně-terapeutickou dílnu Slapy. V současné době již také provází a pomáhá samostatnějším klientům pomocí terénní služby a v neposlední řadě provozuje sociální podnik DOBROTY S PŘÍBĚHEM, vyhlášený skvěle naloženými sýry a utopenci. Portus Praha je zakladatelem a hlavním koordinátorem celostátní benefiční kampaně AKCE CIHLA, která z původně pražské sbírky expandovala do řady měst v celé republice.

Publikováno: 19. 8. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima