Víte, jak spolu komunikují stromy? Nahlédněte do jejich tajného života

Kniha Tajný život stromů německého spisovatele Petera Wohllebena vám odhalí tajemství, ze kterého se vám zatají dech. Nahlédněte do života stromů, těchto nádherných tvorů, kteří mají své radosti i smutky, hovoří spolu, uchovávají informace a dokonce cítí i bolest. Vydejte se na tuto úžasnou objevnou expedici!

Přečtěte si knihu o přírodě, kde se dozvíte něco o tajném životě stromů (Zdroj: Nakladatelství KAZDA)

Les je pro mnohé z nás vytouženým místem odpočinku. Je synonymem ticha a nedotčené přírody. Peter Wohlleben spojuje ve fascinujících příbězích o netušených schopnostech stromů nejnovější vědecké poznatky se svými vlastními bohatými zkušenostmi lesníka a ukazuje nám les ze zcela nové stránky. Ve stínech hvozdů nám tak osvětluje mnoho překvapivého a otevírá oči tak, abychom i my mohli objevovat životní cesty a tajemství stromů. Mnohé z nich – například duby – spolu navzájem komunikují prostřednictvím vonných látek. V okamžiku, kdy je některý ze stromů napaden hmyzem, vysílá vůně jako signály a všechny stromy v okolí upozorní na nebezpečí. Stromy vnímají, cítí a mají i paměť. Neuvěřitelné, ale pravdivé. Kdo vyrazí s Peterem Wohllebenem do lesa, zjistí ty nejpodivuhodnější věci.

Otevřená kniha
Pronikněte do tajů lesa (Zdroj: Nakladatelství KAZDA)

„Nikdy se od stromů nepřestanu učit. Nicméně i to, co jsem dosud pod střechou z listí objevil, bych si dříve nedokázal ani vysnít. Zvu vás, abyste se mnou sdíleli štěstí, jímž nás obdařují stromy. A kdoví, možná i vy sami objevíte při své příští procházce lesem zázraky – malé i velké,“ říká o knize Tajný život stromů její autor Peter Wohlleben.

O autorovi:

Peter Wohlleben (1964) se již od dětství chtěl stát ochráncem přírody. Studoval lesnictví a přes dvacet let pracoval jako úředník zemské lesní správy. Vede Lesní akademii v německém regionu Eifel a usiluje o návrat pralesů do různých oblastí světa. Často vystupuje v televizních pořadech, pořádá přednášky a semináře a píše knihy na témata týkající se lesa a ochrany přírody. Svými bestsellery Tajný život stromů, Citový život zvířat, Moudrost lesa, Přírodě na stopě a dalšími nadchl čtenáře po celém světě. Peter Wohlleben je také autorem mnoha oblíbených knih pro děti: Slyšíš, jak mluví stromy?, Víš, kde bydlí zvířata?, Víš, kde jsou děti stromů?, Kde si Píťa zchladí tlapky?, Půjdeš s námi ven?.

Publikováno: 10. 9. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima