Na co se zaměřit při nakupování pro naše nejmenší?

Nikdo z nás není v obchodě nováčkem, přesto si mnohdy ani neuvědomujeme některé detaily, které mohou naše nakupování zpříjemnit, zefektivnit nebo dokonce zlevnit. Na co bychom se měli zaměřit při nakupování kosmetiky, drogerie nebo plenek pro naše nejmenší?

Tajemství nakupování pro naše nejmenší (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Zboží ve slevě

Většina obchodů má speciální regál, kde najdete zboží, které má třeba jen lehce poškozený obal nebo je poslední svého druhu na prodejně. Lze tak sehnat třeba za polovic oblíbený krém, jehož papírový obal je natržený, což ale nijak neuškodí jeho kvalitě. Nebo dokonce lze narazit na poslední produkty z určité kolekce za velmi příjemnou cenu, které si užijete jako jedni z posledních zákazníků. Většinou se také vyplatí koukat do spodních nebo naopak vrchních polic – najdete tam velmi často mnohem levnější produkty než v místech, kam vaše oči zabloudí na první dobrou.

Nakupování
Při nakupování drogerie nebo kosmetiky můžete pomoci i dalším (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Nové složení produktů

Složení produktů je velkým tématem samo o sobě a vydalo by na samostatné články. Většina prodejen má speciální oddělení, kde najdete přírodnější produkty. Své složení ale mění i tradiční značky – mnohé ze značek vlasové péče nyní například neobsahují silikony, díky kterým je sice vlas lesklý, na druhou stranu k němu ale nepronikne žádná z hydratačních složek a postupně se vysušuje. Vyplatí se tedy jednou za čas prozkoumat složení produktů – možná zjistíte, že i značka, kterou jste dříve přestali používat, má najednou složení, které vám bude více vyhovovat.

Například nákupem šamponu nebo kondicionéru Pantene v Teta drogeriích nyní přispějete na výrobu paruk pro onkologicky nemocné ženy
Například nákupem šamponu nebo kondicionéru Pantene v Teta drogeriích nyní přispějete na výrobu paruk pro onkologicky nemocné ženy (Zdroj: Daruj vlasy)

Pomoc druhým

Když se podíváte na letáčky v regálech, často zjistíte, že se nejen pokoušejí upoutat vaši pozornost k produktu, ale také můžete objevit, že se značky angažují na pomoc v oblastech, které jsou jim blízké a vy se můžete zapojit a obyčejným nákupem pomoci. Nemusíte tak složitě přemýšlet, komu a kde přispět, značky to udělají za vás.

Zakoupením plenek Pampers v Tescu věnujete automaticky 1 % z ceny na nákup pohodlných pelíšků pro předčasně narozená miminka v perinatologických centrech
Zakoupením plenek Pampers v Tescu věnujete automaticky 1 % z ceny na nákup pohodlných pelíšků pro předčasně narozená miminka v perinatologických centrech (Zdroj: Neobed)

Ekologičtější obaly

Obaly v posledních letech také doznaly zásadních změn – jsou buďto plně recyklovatelné, vyrobené z recyklovaných materiálů, opakovaně doplnitelné nebo se kosmetika prodává v nádobkách o větších rozměrech než dříve. To šetří nejen vaši peněženku, protože v přepočtu na 1 ml vyjde cena obvykle lépe, ale především planetu, protože vaše domácnost následně neprodukuje tolik odpadu. Až příště půjdete do obchodu, zkuste se mrknout, jestli se vaše oblíbená značka nově nedá koupit s doplňovacím sáčkem nebo dokonce natočit do lahve přímo v obchodě.

Znáte léčivou konopnou kosmetiku?

Publikováno: 12. 9. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima