Andrea Köhrsenová – Rajčatová žába a modrý drak

Malá, velká, známá i vzácná zvířata z celého světa se v knize Rajčatová žába a modrý drak setkávají netradičním způsobem: spojila se podle barvy peří, srsti, kůže nebo šupin. Působivé fotografie zvířat jsou doprovázeny zajímavými základními informacemi a krátkými profily zvířat. Podmanivá velkoformátová obrázková kniha pro děti od pěti let vychází 17. srpna 2021 v Nakladatelství KAZDA.

Andrea Köhrsenová – Rajčatová žába a modrý drak (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

Kniha o zvířatech Rajčatová žába a modrý drak

Zářivě růžové saranče, křiklavě žluté žáby a pestrobarevní korýši – živočišná říše je obdivuhodně pestrá. Mnoho živočichů doslova hraje všemi barvami duhy a někteří dokonce svítí ve tmě. Celá řada barevných druhů žije v deštných pralesích nebo na korálových útesech, ale i u nás najdete zajímavě zbarvené tvory – stačí se pořádně rozhlédnout. A nemusíte se vypravit do nebezpečné divočiny, s knížkou Rajčatová žába a modrý drak přesto poznáte více než 250 nejbarevnějších živočichů naší planety.

Ryby
Kdo by řekl, že v oceánu nalezneme takové krasavce. Pygoplites diacanthus (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

„V knize Rajčatová žába a modrý drak děti najdou jančící ještěry, žíhané žabky, barvitou broučkiádu, křiklavé korýše, tenory v temperách, holubí hezouny, kachní krasavce či rybí rarity. Dozví se, proč jsou živočichové barevní, zda existují také pestře zbarvení savci či jak přicházejí barvy na svět,“ říká o knize její autorka Andrea Köhrsenová.

Papoušek ara
Například arové jsou známi svým nápadně barevným peřím (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

O autorce:

Andrea Köhrsenová se narodila v roce 1971. Vystudovala komunikační design na univerzitě Muthesius v Kielu. Několik let pracovala jako grafická designérka pro různé agentury v Hamburku. Pracuje jako nezávislá umělkyně a spisovatelka. Vydala několik velmi úspěšných knih pro děti.

Informace o knize Rajčatová žába a modrý drak:

Autorka: Andrea Köhrsenová • Překladatelka: Jana Čeřenová • Počet stran: 40 • Formát: 245 × 300 mm

Originální název: Tomatenfrosch und blauer Drache – die buntesten Tiere unserer Erde 

Doporučená cena: 349 Kč • Cena v e-shopu nakladatele: 279 Kč • Kniha je vhodná pro děti od 5 let

Nakladatelství KAZDA www.knihykazda.cz ; ISBN (EAN): 978-80-7670-038-3 • Datum vydání: 17. 8. 2021

Odkaz na knihu na webu: Andrea Köhrsenová: Rajčatová žába a modrý drak - Nakladatelství Kazda (knihykazda.cz)

3D_kniha_Rajcatova_zaba_nahled
3D kniha Rajčatová žába a modrý drak je určena dětem od 5 let (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

Publikováno: 16. 9. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima