Poznejte přes 100 druhů středoevropských opeřenců v publikaci od Felixe Weiβe – Ptáci

Kniha Ptáci obsahuje 100 profilů středoevropských opeřenců. Informace jsou velmi přehledně uspořádané – každému druhu je věnována samostatná stránka s přehledným popisem a realistickými barevnými ilustracemi. Všechny důležité vlastnosti jednotlivých druhů jsou vysvětleny stručnými a srozumitelnými popisky přímo u obrázků. Doplňkové texty nabízejí další užitečné odborné informace, s nimiž budete skvěle vybaveni pro pozorování ptactva. Kapesní atlas ptáků vydává Nakladatelství KAZDA 30. září 2021.

Felix Weiβ – Ptáci (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

Nová kniha s názvem Ptáci 

Kapesní průvodce Ptáci nabízí srozumitelný a vizuálně atraktivní vhled do světa středoevropských ptačích druhů. Jakmile ptáka pojmenujeme a určíme jeho druh, stává se pro nás srozumitelnějším. Můžeme se o jeho životě dozvědět víc a stejný druh pozorovat dlouhodoběji. Pták se stane naším známým, kterého při dalším setkání rozeznáme rychleji. Jednou ho poznáme do takové míry, že ho dokážeme identifikovat i při letmém pohledu a budeme toho o jeho životě hodně vědět. Při prvním setkání ovšem stojíme před neznámým opeřencem. Jelikož jsou ptáci neustále v pohybu, mohou létat a většinou si od člověka udržují odstup, bývá pro nás velkou výzvou rozlišit drobné rozdíly, jež jsou někdy pro rozeznávání druhů podstatné. Pozorujte a snadno rozpoznejte 100 druhů ptáků.

Portréty jednotlivých druhů v knize Ptáci doplňují pozoruhodná fakta a zajímavosti ze života opeřenců
Portréty jednotlivých druhů v knize Ptáci doplňují pozoruhodná fakta a zajímavosti ze života opeřenců (Zdroj: Nakladatelství Kazda)
Titulní obálka knihy Ptáci
Titulní obálka knihy Ptáci (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

„Ptáky můžete pozorovat kdykoliv a kdekoliv. Ve střední Evropě je prakticky nemožné ujít deset minut od domu a žádného ptáka nespatřit nebo neslyšet, a to i ve velkých městech. Ale přesto si jich většina lidí v běžném životě vědomě nevšímá, tak silný je šum okolí. Prvním a nejdůležitějším krokem při pozorování ptáků je proto vyjít z domu s dalekohledem a tímto atlasem a pozorovat je cíleně. Nemusíte chodit nebo dokonce jezdit daleko. Už na zahradě nebo v nejbližším parku můžete sledovat mnoho různých druhů ptáků,“ říká autor knihy – Felix Weiβ.

Ptáky můžete pozorovat kdykoliv a kdekoliv
Ptáky můžete pozorovat kdykoliv a kdekoliv (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

Autor:

Felix Weiß je vystudovaný biolog – má velmi rád přírodu a je autorem několika atlasů a knih o ptácích a rostlinách.

Ilustrátor:

Paschalis Dougalis je výtvarník a ilustrátor – specializuje se na kresby přírody a divoké zvěře. Žije a pracuje v Mnichově. Zajímá se zejména o euroasijské ptáky a savce. Ilustroval několik přírodopisných knih a jeho díla byla opakovaně oceněna.

* * *

Informace o knize Ptáci:

Autor: Felix Weiβ • Překlad: Monika Řezníčková • Počet stran: 128 • Originální název: Einfach Vögel

Formát: 130 × 192 mm • Doporučená cena: 298 Kč • Cena v e-shopu nakladatele: 238 Kč Nakladatelství KAZDA • www.knihykazda.cz • ISBN (EAN): 978-80-7670-046-8 • Datum vydání: 30. 9. 2021 Odkaz na knihu na webu nakladatele: Felix Weiβ: Ptáci - Rozpoznejte snadno 100 druhů ptáků - (knihykazda.cz)

Publikováno: 27. 9. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima