Kdykoliv vyrazíte na dovolenou, nezapomeňte si přibalit tyto pomocníky

Nezáleží na tom, zda patříte k vyznavačům aktivního relaxu a ve svých volných dnech zamíříte za turistikou či do hor nebo si raději odpočinete na pláži pod slunečníkem. Vždy je důležité mít po ruce šikovné pomocníky na cesty, kteří vám výpravu za zážitky zpříjemní a ulehčí. A v oblasti vaření to platí dvojnásob.

Kteří pomocníci vám přijdou vhod na dovolené? (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Pět šikovných pomocníků, kteří vám přijdou vhod na dovolené

Přenosný přehrávač

Cesta na dovolenou bývá dlouhá a únavná. Zvlášť, když cestujete autem. Nejjednodušší způsob, jak zabavit a utišit děti je přibalit jim s sebou oblíbenou hračku nebo obrázkovou knížku. Záleží na věku dítěte, zda si bude prohlížet obrázky a rozpoznávat předměty kolem cesty, nebo si číst napínavý příběh z dobrodružné knihy. Možnou variantou je i přenosný přehrávač, na kterém si mohou pustit film, seriál nebo jakoukoliv pohádku. Vydrží hrát zhruba dvě hodiny bez připojení do elektrické sítě a k ruce přijde jistě i vám. Prohlížet si na něm totiž můžete nejen filmy, ale i společné fotky, které během dovolené pořídíte.

I takovéto legendy lze mezi dovolenkáři nalézt
I takovéto legendy lze mezi dovolenkáři nalézt (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Přenosný přehrávač v moderním designu vaše děti zabaví
Přenosný přehrávač v moderním designu vaše děti zabaví (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Ochlazovač vzduchu

Pokud víte, že vás čekají parné dny a chcete se v rozpáleném stanu nebo chatě pohodlně vyspat, popřemýšlejte nad tím, jestli si nepořídit malý ochlazovač vzduchu. Nemějte strach, příliš mnoho místa v autě nezabere. Je mnohem praktičtější než mobilní klimatizace, nepoužívá totiž chladivo, ale jen vodu nebo led. Vyjde vás mnohem levněji, je menší, lehčí, snáze se s ním manipuluje a spotřebuje mnohem méně elektřiny. Využít ho můžete nejen na dovolené, ale klidně i doma.

Místo mobilní klimatizace si pořiďte ochlazovač vzduchu
Místo mobilní klimatizace si pořiďte ochlazovač vzduchu (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Multifunkční hrnec

Multifunkční tlakový hrnec na cestách jako když najdete. Jídlo v něm totiž připravíte daleko rychleji než v klasických hrncích, díky čemuž ušetříte nejen energii, ale i čas, který můžete strávit s rodinou. Pořiďte si nějaký menší, dobře přenosný – i takový totiž dokáže nahradit hned několik kuchyňských přístrojů. Není žádnou výjimkou, že moderní tlakové hrnce fungují doslova jako deset v jednom – použít je můžete jako ohřívač jídla, ale i jako rýžovar, vařič vajíček nebo jako jogurtovač. Oceníte je nejen na chatě, ale i ve stanu nebo v kempu, kde v nich hravě připravíte maso, polévku, veškeré přílohy i ryby. Vyrobit v nich můžete dokonce i domácí marmeládu, a to přímo z malin nebo ostružin, které najdete poblíž kempu.

Multifunkční hrnec je skvělým pomocníkem v domácnosti...
Multifunkční hrnec je skvělým pomocníkem v domácnosti... (Zdroj: Tesla)
... ale i na cestách
... ale i na cestách (Zdroj: Tesla)

Čtečka knih

Není pochyb o tom, že tím nejlepším odpočinkem na dovolené je relax v peřinách s knihou v ruce. Pokud se ale chystáte na delší cesty, s jedním svazkem si nejspíš nevystačíte. A vozit pět nebo deset knih, to už není jen tak. Tolik jich totiž stěží naskládáte do kufru, do auta, natož do letadla. Elegantním řešením tohoto problému je praktická čtečka knih. Můžete v ní s sebou mít třeba celou knihovnu a na pláži i na chalupě pak sáhnout v její paměti právě po knize, na kterou budete mít chuť. A kdyby se vám zastesklo po vůni papíru, hoďte si do tašky třeba pár časopisů.

Elegantním řešením, abychom se nemuseli tahat s množstvím knih je praktická čtečka knih
Elegantním řešením, abychom se nemuseli tahat s množstvím knih je praktická čtečka knih (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Solární nabíječka

Není nic horšího, než když elektronickým pomocníkům dojde dech. Nezapomeňte si proto přibalit nějakou kvalitní nabíječku s powerbankou, třeba takovou, která sbírá energii pomocí solárních panelů. Je odolná a zvládne dobíjet telefony, GPS navigace, jakékoliv přehrávače, ale i tolik oblíbené tablety. Solární panely lze připevnit například na batoh a vyrazit na túru či výlet. Přes den tak lehce nasbíráte potřebnou energii pro večerní dobíjení.

Není nic horšího, než když elektronickým pomocníkům dojde dech
Není nic horšího, než když elektronickým pomocníkům dojde dech (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Publikováno: 29. 9. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima