Péče o prádlo závisí také na dobrém spotřebiči

Naše oblečení a prádlo nosíme každodenně a péče o ně by ta měla být na velmi vysoké úrovni. Abychom prádlo měli vždy dokonale vyprané, vysušené a nepoškozené, nezávisí jen na výběru pracího prášku nebo gelu, ale především na výběru kvalitního spotřebiče, který za nás tuto "špinavou" práci udělá. Není proto vhodné při nákupu pračky nebo sušičky šetřit, když za rozumné peníze můžeme získat skutečně špičkového pomocníka.

Péče o prádlo závisí také na dobrém spotřebiči (Zdroj: ASKO)

Exkluzivní spotřebiče skandinávské značky ASKO určené do prádelny upoutají už na první pohled nepřehlédnutelným designem a špičkovým provedením. V dokonalé minimalistické formě skrývají i mnohá inovativní řešení, inspirovaná profesionálními provozy. Ucelený koncept péče o prádlo s nejprestižnějším mezinárodním oceněním za design a funkčnost – Red Dot Best of the Best – už je k vidění v novém designovém showroomu v Praze.

Péče o prádlo je základním stavebním kamenem značky ASKO už od roku 1950, kdy mladý Švéd, Karl-Erik Andersson zkonstruoval svoji první pračku. V té době to byl převratný energeticky úsporný přístroj, který navíc efektivně hospodařil s vodou. Spotřebič s odolnou nerezovou konstrukcí měl integrovaný ohřev vody i odstřeďování a poskytoval skvělý prací výkon. Brzy jej chtěli další a další, a tak začala sériová výroba. Dnes nabízí skandinávská značka ASKO prémiové pračky a sušičky, sušicí skříně i skryté pomocníky pro péči o prádlo. Z luxusní prádelny vytváří svými robustními spotřebiči v dokonalé jednotě formy a funkce příjemné a výsostně praktické místo. A nezapomíná přitom na ohleduplnost k lidem a životnímu prostředí.

Sušičky ASKO využívají tepelné čerpadlo, jehož součástí je výparník a kompresor
Sušičky ASKO využívají tepelné čerpadlo, jehož součástí je výparník a kompresor (Zdroj: ASKO)

Pračky ASKO

Pračky bez lapačů nečistot, chvění i hluku

Společným znakem všech komerčních praček, ať už se používají v hotelech, kosmetických salonech nebo luxusních domovech, je, že nemají gumové těsnění. A je pro to dobrý důvod. „Místo gumových těsnění, která se postupně opotřebovávají a jsou živnou půdou pro škodlivé mikroorganismy, používáme ve všech našich pračkách hygienické a bezúdržbové řešení Steel Seal™. Všechny naše pračky mají také patentovaný systém Quattro Construction™, kdy stojí vnitřní a vnější buben na čtyřech tlumičích připevněných ke spodní desce. Díky tomu je pračka mnohem odolnější, hladina hluku je výrazně nižší a praní je šetrnější ke tkaninám,“ uvádí Daniel Ragín, ambasador značky ASKO.

Unikátní buben a dvě trysky jako v profesionálních spotřebičích

Unikátní je i buben Active Drum™ s odnímatelnými lopatkami ve tvaru přesýpacích hodin. Lopatky směrují prádlo ke středu bubnu, kde se účinně odstraní větší nečistoty jako bahno nebo písek. Efektivnější praní, a to i při krátkém cyklu nebo objemné náplni, zajišťuje také systém ASKO Pro Wash™ používaný v profesionálních provozech. Dvě trysky směřují směs vody a pracího prostředku přímo na prádlo. Prádlo je rychleji namočené a výsledek praní dokonalejší. Samozřejmostí je řada speciálních programů včetně těch pro alergiky a automatické dávkování pracího prostředku. Pračky je možné připojit na zdroj teplé vody a snížit tak dopad na životní prostředí, pokud je domácnost připojena na ekonomický zdroj teplé vody jako dálkové vytápění, tepelné čerpadlo nebo solární panely.

Exkluzivní spotřebiče skandinávské značky ASKO určené do prádelny upoutají už na první pohled nepřehlédnutelným designem 
a špičkovým provedením
Exkluzivní spotřebiče skandinávské značky ASKO určené do prádelny upoutají už na první pohled nepřehlédnutelným designem a špičkovým provedením (Zdroj: ASKO)

Sušičky ASKO

Už žádné sražené oblečení

„Sušičky ASKO využívají tepelné čerpadlo, jehož součástí je výparník a kompresor. Kompresor je velmi účinný, odolný a přesný – umožňuje proto sušit i prádlo z velmi citlivých materiálů při nízké teplotě vzduchu. Díky jedinečnému konstrukčnímu řešení můžete sušičky ASKO umístit i do stísněnějších místností,“ doplňuje Daniel Ragín.

Mávání motýlích křídel

K účinnějšímu sušení přispívá i unikátní systém Butterfly Drying ™. Dvě lopatky otáčejí prádlem uvnitř specificky konstruovaného bubnu sušičky a opisují přitom pomyslnou siluetu motýla, aby se neshlukovalo, vzduch mohl rovnoměrně proudit a účinně prádlo vysušovat.

Žádné žmolky

Žmolky jsou největším nepřítelem bubnové sušičky a nevyhnutelně vedou k prodloužení doby sušení a dalším problémům. „Abychom zabránili vniknutí žmolků do bubnové sušičky, vyvinuli jsme Multi Filter Systém ™. Jedná se o filtrační systém pěti různých filtrů, který zajišťuje, že jsou všechny chuchvalce a další menší částice zachyceny dříve, než se dostanou k citlivým vnitřním částem bubnové sušičky,“ vysvětluje Daniel Ragín.

V prádelně, kde nemusí být zrovna místa nazbyt, by nemělo chybět ani další příslušenství pro péči o prádlo, které nezabírá místo na podlaze
V prádelně, kde nemusí být zrovna místa nazbyt, by nemělo chybět ani další příslušenství pro péči o prádlo, které nezabírá místo na podlaze (Zdroj: ASKO)
Pračka má unikátní buben a dvě trysky jako v profesionálních spotřebičích
Pračka má unikátní buben a dvě trysky jako v profesionálních spotřebičích (Zdroj: ASKO)

Sušicí skříně ASKO

Kam pověsíte 16 m prádla?

Sušicí skříně jsou velmi populární ve Skandinávii, protože tamní klima s nízkými teplotami a spoustou vláhy vyžaduje rychlé sušení všech druhů oblečení včetně objemných bund, rukavic a bot.

Sušicí skříně jsou však nejen praktické, ale zároveň šetrné i k tomu nejjemnějšímu prádlu. Nevyžívají totiž mechanické sušení, které by mohlo citlivá vlákna opotřebovat. Suší pouze pomocí proudu vzduchu, který odvádí zbytkovou vlhkost stejně, jako když sušíte prádlo venku. I přes své kompaktní rozměry zvládnou usušit tolik prádla, kolik byste obvykle umístili na prádelní šňůru dlouhou 16 m.

Sušicí skříně jsou však nejen praktické, ale zároveň šetrné i k tomu nejjemnějšímu prádlu
Sušicí skříně jsou však nejen praktické, ale zároveň šetrné i k tomu nejjemnějšímu prádlu (Zdroj: ASKO)

Skrytí pomocníci

V prádelně, kde nemusí být zrovna místa nazbyt, by nemělo chybět ani další příslušenství pro péči o prádlo, které nezabírá místo na podlaze. Jsou to doplňky jako výsuvné žehlicí prkno s odkládací plochou pro žehličku nebo koš na prádlo či ztracené ponožky. Skvěle zapadnou mezi pračku a sušičku, jsou snadno přístupné a přitom diskrétně ukryté, když je zrovna nepotřebujete. Do moderní prádelny přinášejí další rozměr komfortu a dokonalosti. „Koncept ASKO Pro Home Laundry získal nejprestižnější mezinárodní ocenění za design a funkčnost - Red Dot Best of the Best,“ uzavírá Daniel Ragín.

Žmolky jsou největším nepřítelem bubnové sušičky a nevyhnutelně vedou k prodloužení doby sušení a dalším problémům
Žmolky jsou největším nepřítelem bubnové sušičky a nevyhnutelně vedou k prodloužení doby sušení a dalším problémům (Zdroj: ASKO)
Jsou to doplňky jako výsuvné žehlicí prkno s odkládací plochou pro žehličku nebo koš na prádlo či ztracené ponožky
Jsou to doplňky jako výsuvné žehlicí prkno s odkládací plochou pro žehličku nebo koš na prádlo či ztracené ponožky (Zdroj: ASKO)

Comfort Program

Luxusní spotřebiče ASKO se dají pořídit v designovém showroomu ASKO v Praze nebo u vybraných  prodejců, a to buď za jednorázovou úhradu, nebo jako součást prémiové služby Comfort Program s měsíčními platbami po dobu jejich plánovaného užívání. Tato služba zahrnuje i nadstandardní odborné poradenství při používání spotřebičů i každodenní asistenci při řešení nečekaných situací. Přináší zákazníkům ten nejvyšší možný komfort a je výhodná i při pronajímání luxusních nemovitostí.

Publikováno: 28. 9. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima