Dopřejte svému tělu i duši detox

Detoxikace je přirozený proces, kterým se z těla odbourávají toxiny a škodlivé látky. Pomáhá odstraňovat následky stresu, nevhodného stravování a nahromaděných toxinů. Denně se tělo samo zbavuje toxinů, nicméně někdy je potřeba procesu samoočisty pomoci.

Dopřejte svému tělu i duši detox (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Detox pro tělo a duši? Víme jak na to!

Na trhu je nespočet možností, jak detoxikovat své tělo. Známá slova jako detox, očista a další, jsou skloňována v mnoha reklamních kampaních. Jak se v záplavě tisíců druhů detoxu neztratit a vybrat si pro sebe takový, který vám sedne na míru?

Základem je zamyslet se nad svým aktuálním zdravotním stavem a životním stylem. Pokud jste profík na zdravou stravu a žijete aktivně, můžete sáhnout po programech na delší časové období. Pokud jste naopak začátečník, který se rozhodl dopřát si tzv. generální úklid, je lepší začít postupně.

Při výběru správného detoxu je dále nutné dbát i na to, zda za celým procesem stojí poctivá příprava, rozmanité a kvalitní živiny, aby po dobu očisty našemu organismu nic nechybělo.

Pokud chcete tělo zbavit nežádoucích látek, musíte změnit stravování a občas se pořádně pročistit
Pokud chcete tělo zbavit nežádoucích látek, musíte změnit stravování a občas se pořádně pročistit (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Detoxikace přitom nepomáhá jen po fyzické stránce, ale také po psychické stránce. Odlehčí trávení, dobije energii, pročistí pleť a zároveň přispěje k lepšímu soustředění a celkové psychické pohodě.

Oblíbený detox letošního léta najdete například v programu EASYDIET. Jejich nabídka je nastavena jak pro zmiňované profíky a aktivně žijící lidi, tak pro ty, kteří se zdravým životním stylem teprve začínají. Programy EASYDIET očišťují tělo i mysl. Jsou nastaveny na tři, sedm a dvacet osm dní. Jedná se o kombinaci pevné stravy a detox džusů, což je absolutně ideální volba, jelikož nehladovíte a zároveň je proces očisty maximálně efektivní.

Pokud chcete tělo zbavit nežádoucích látek, musíte změnit stravování a občas se pořádně pročistit. Vyzkoušejte detoxikační program, výrazně tak odlehčíte vašemu trávicímu systému a nastartujete tímto proces hubnutí. Pokud vám bude program vyhovovat, doporučujeme v očistě pokračovat v programech na sedm nebo dvacet osm dní. Efekt detoxu bude potom ještě výraznější a trvalejší.

Základem je zamyslet se nad svým aktuálním zdravotním stavem a životním stylem
Základem je zamyslet se nad svým aktuálním zdravotním stavem a životním stylem (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

S čím musíte u detoxikace počítat a co dodržovat?

Samozřejmostí je vynechání alkoholu a kávy. Nedoporučuje se vážit - detox totiž ani nemá za úkol zbavit vás váhy, ale nejprve nastartovat organismus a pomoci mu vyčistit se. Změnu tak pocítíte nejdříve na objemu. Pokud má být detoxikační plán na 100 % úspěšný, je dobré do denního plánu zařadit i pohyb. Stačí procházky, které povzbudí dobrou náladu a podpoří lymfatický systém, který je jakýmsi kanálem odpadních látek našeho těla. Po skončení detoxu vám doporučujeme pokračovat v některém z našich stravovacích programů, abyste hned nesklouzli do "starých kolejí" a nesprávného životního stylu.

Detox nemá za úkol zbavit vás váhy, ale nastartovat organismus a pomoci mu vyčistit se
Detox nemá za úkol zbavit vás váhy, ale nastartovat organismus a pomoci mu vyčistit se (Zdroj: Max Juices)

Připravte si domácí hubnoucí kúru:

Publikováno: 8. 10. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima