Krajířové z Krajku by žasli. Zámek v Kosmonosech rozzářil festival světla

Zámek v Kosmonosech se v sobotu 2. října na několik hodin převlékl do nového, zářivého kabátu. Společně s přilehlým parkem se stal centrem premiérového ročníku festivalu světla Maják.

Krajířové z Krajku by žasli. Zámek v Kosmonosech rozzáří festival světla (Zdroj: JAD Productions s.r.o.)

Festival na zámku v Kosmonosech

Krajířové z Krajku, kteří nechali zámek v Kosmonosech vybudovat, by dost možná nevěřili svým očím. Žádné olejové svítilny typické pro 16. století, nýbrž videomapping přímo na zámecké budově, laserová show, interaktivní kouzlení s barevnou mlhou, laserový mapping stromů, procházka pohádkově nasvíceným parkem nebo stezka UV prostorem. To všechno a mnohem více tu bylo první říjnovou sobotu možno zažít od 18 do 22 hodin. 

Videomapping přímo na zámecké budově
Videomapping přímo na zámecké budově (Zdroj: JAD Productions s.r.o.)

Festival, který se koná mimo jiné za podpory Nadačního fondu Škoda Auto, je určen prakticky pro každého včetně rodin s dětmi, navíc je převážně bezbariérový. Lze ho navštívit zcela zdarma, to samé platí i o možnosti kyvadlové dopravy přímo na akci.

Laserová show, interaktivní kouzlení s barevnou mlhou, laserový mapping stromů, procházka pohádkově nasvíceným parkem nebo stezka UV prostorem
Laserová show, interaktivní kouzlení s barevnou mlhou, laserový mapping stromů, procházka pohádkově nasvíceným parkem nebo stezka UV prostorem (Zdroj: JAD Productions s.r.o.)
Zámek v Kosmonosech se v sobotu 2. října na několik hodin převleče do nového, zářivého kabátu
Zámek v Kosmonosech se v sobotu 2. října na několik hodin převlékl do nového zářivého kabátu (Zdroj: JAD Productions s.r.o.)
Zámek v Kosmonosech rozzáří festival světla
Zámek v Kosmonosech rozzářil festival světla (Zdroj: JAD Productions s.r.o.)

Publikováno: 12. 10. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima