Zboží na trhu prudce zdražuje. Hecht zatím nezdražil a do konce roku bude držet nízké ceny

Vidíte to sami všude kolem sebe: letošní rok je rokem rekordně vysoké inflace, a příští rok se očekává inflace ještě vyšší. Nejen v České republice zdražilo téměř všechno zboží. Od běžných potravin přes elektroniku až třeba po automobily. Navíc je zboží v kamenných obchodech i na e-shopech často nedostatek, a to kvůli kolabující námořní a vlakové dopravě.

Zboží na trhu prudce zdražuje. Hecht zatím nezdražil a do konce roku bude držet nízké ceny (Zdroj: HECHT)

Hecht se zatím zdražovat nechystá

Příčinou nebývalého růstu cen je především enormní zdražování vstupních výrobních materiálů. Zdražilo vše z kovů, plastů a dřeva. Například tržní cena oceli je v současnosti dvakrát vyšší než před rokem. A plasty jsou celosvětově natolik nedostatkovým materiálem, že jejich cena podle Financial Times dosáhla šestiletého maxima (ceny plastových materiálů a výrobků vzrostly o 25 až 63 %).

Zahradni_traktor_HECHT_5176 je skvělým pomocníkem při sekání velkým ploch
Zahradni_traktor_HECHT_5176 je skvělým pomocníkem při sekání velkým ploch (Zdroj: HECHT)

K tomu v porovnání s rokem 2020 raketově zdražila námořní doprava – rejdaři své ceny zvýšili dokonce sedminásobně. Zásadní, negativní vliv na růst cen měla pochopitelně i celá pandemie nemoci covid-19, mimo jiné proto, že řada firem byla donucena k dlouhým odstávkám. Výhled do konce letošního roku, a také na celý nadcházející rok, není přitom nijak optimistický. Podle všech ukazatelů to vypadá, že další všeobecné zdražování je jisté.

Vrtačka a kladivo nesmí chybět v žádné kutilské dílně
Vrtačka a kladivo nesmí chybět v žádné kutilské dílně (Zdroj: HECHT)

Co je však pro zákazníky dobrou zprávou: celý sortiment sítě prodejen HECHT – specialista na zahradu i e-shopu hecht.cz zatím nezdražil a do konce letošního roku nezdraží.

Tlaková myčka vám usnadní úklid okolo domu
Tlaková myčka vám usnadní úklid okolo domu (Zdroj: HECHT)

Přestože i Hecht ovlivňují výše uvedené negativní ekonomické jevy, drží pro zákazníky zatím nízké ceny.  A to díky ohromným skladovým zásobám a předvídavosti produktových manažerů při jarním naskladnění zásob.

Naftová horkovzdušná turbína pomůže při vysoušení
Naftová horkovzdušná turbína pomůže při vysoušení (Zdroj: HECHT)

Publikováno: 18. 10. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima