Frank a Katrin Heckerovi: Průvodce přírodou na výlety

Máte problémy s určováním zvířat a rostlin okolo sebe? Pomůže vám průvodce. Díky tomuto průvodci se v přírodě dokážete jednoduše zorientovat a při svých toulkách možná poznáte i živočichy a rostliny, o nichž jste neměli ani zdání. Tu pestrost stojí za to objevovat.

Frank a Katrin Heckerovi: Průvodce přírodou na výlety (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com)

Průvodce přírodou na výlety

Ať už vyrazíte do lesa za městem, kocháte se rozmanitostí přírody uprostřed luhů a hájů, sluníte se u jihočeského rybníka nebo třeba sjíždíte divokou Salzu, šplháte po tatranských štítech či vycestujete až k mořskému pobřeží, flóra a fauna střední Evropy vás uchvátí svojí pestrostí, kterou stojí za to objevovat.

 Průvodce přírodou na výlety umožní snadné určování živočichů, rostlin a hub podle biotopů. Najdete v něm popisy 550 nejvýznamnějších a nejznámějších živočichů, rostlin a hub středoevropských lesů, luk, polí, hor a velehor, řek, jezer, potoků, rybníků, mořských pobřeží i těch, které se vyskytují v okolí lidských sídel.

S tímto praktickým průvodcem dokážete všude v přírodě snadno objevit a pozorovat nejrůznější zvířata a rychle je poznat podle typických znaků či stop, které za sebou zanechávají. Knihu si můžete objednat s 20% slevou v našem e-shopu.

Průvodce přírodou na výlety vás naučí poznávat přírodu okolo vás
Průvodce přírodou na výlety vás naučí poznávat přírodu okolo vás (Zdroj: Nakladatelství Kazda)
Umožní snadné určování živočichů, rostlin a hub podle biotopů
Umožní snadné určování živočichů, rostlin a hub podle biotopů (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

Poznávejte přírodu

Flóra a fauna střední Evropy je neuvěřitelně rozmanitá – stejně jako je rozmanitá středoevropská krajina. Některé rostliny a živočichy dobře znáte, s jinými se máte možnost v tomto průvodci seznámit. Nebude vám pak dělat problémy rozpoznat je třeba na dovolené. Kniha vás zavede do různých středoevropských oblastí, tzv. biotopů, pro které jsou typické určité rostliny a živočichové. Tak se dokážete jednoduše zorientovat všude tam, kam při svých cestách zavítáte.

Ať už vyrazíte do lesa za městem, kocháte se rozmanitostí přírody
Ať už vyrazíte do lesa za městem, kocháte se rozmanitostí přírody (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) )

Jezevec se cítí nejlépe v lese, kdežto ježek se rád zdržuje v blízkosti lidských sídel. Kdo tohle zná, dokáže všude v přírodě snadno objevit a pozorovat nejrůznější zvířata a rychle je poznat podle typických znaků či stop, které za sebou zanechávají. Pokud si chcete na procházce také na něčem pochutnat, v tomto průvodci máte možnost seznámit se s běžnými jedlými rostlinami našich lesů a luk a naučíte se spolehlivě rozpoznat ty jedovaté a zdaleka se jim vyhnout. 

Ať už vyrazíte do lesa za městem, kocháte se rozmanitostí přírody uprostřed luhů a hájů, sluníte se u jihočeského rybníka nebo třeba sjíždíte divokou Salzu, šplháte po tatranských štítech či vycestujete až k mořskému pobřeží, flóra a fauna střední Evropy vás uchvátí svojí pestrostí. 

Najdete zde výběr nejčastějších, nejtypičtějších, ale také těch nejkrásnějších rostlin a živočichů
Najdete zde výběr nejčastějších, nejtypičtějších, ale také těch nejkrásnějších rostlin a živočichů (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) )

V průvodci přírodou na výlety najdete:

  • popisy 550 nejvýznamnějších a nejznámějších živočichů, rostlin a hub
  • více než 800 fotografií se zřetelně viditelnými typickými znaky
  • dodatek „ŽIVOČICHŮM NA STOPĚ“: přítomnost živočichů vám prozradí jejich stopy, známky okusu, trus, nory či hnízda
Seznámíte se třeba s králem nocí
Seznámíte se třeba s králem nocí (Zdroj: Nakladatelství Kazda)
Nebo vás okouzlí bobří stavitelé?
Nebo vás okouzlí bobří stavitelé? (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

V každé kapitole najdete druhy uvedené vždy ve stejném pořadí: od hub a rostlin k živočichům, v rámci živočišných druhů pak od bezobratlých přes ptáky k savcům. Najdete zde výběr nejčastějších, nejtypičtějších, ale také těch nejkrásnějších rostlin a živočichů, s nimiž se s největší pravděpodobností v daném prostředí setkáte.

Publikováno: 15. 11. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima