Veletrh Střechy Praha 2022 naživo a v březnovém termínu

V těchto dnech probíhá intenzivní příprava 23. ročníku stavebního veletrhu Střechy Praha, který proběhne v termínu 3. – 5. 3. 2022 na výstavišti v Praze Letňanech, v souběhu s veletrhy Solar Praha a Řemeslo Praha.

Veletrh Střechy Praha 2022 naživo a v tradičním termínu (Zdroj: Střechy Praha s.r.o.)

Raději zdůrazňujeme slova „na výstavišti“, protože letos proběhl veletrh v důsledku pandemie virtuálně. Chystaný 23. ročník je možné považovat i za první. První pokovidový. Všichni se již těší na plnohodnotnou akci a tradiční svátek všech střechařů s kompletní nabídkou výrobků a služeb pro stavbu a renovaci střech. Řada vystavovatelů již nyní avizovala představení novinek ve větší míře než kdykoli jindy, což je vynikající zpráva pro odborníky i širokou veřejnost.

Zelené střechy, zadržování dešťové vody,  fotovoltaika v kombinaci s akumulací energie či digitalizace budou hlavními tématy
Zelené střechy, zadržování dešťové vody, fotovoltaika v kombinaci s akumulací energie či digitalizace budou hlavními tématy (Zdroj: Střechy Praha s.r.o.)

Zvýrazněnými tématy nadcházejícího ročníku jsou například zelené střechy, zadržování dešťové vody,  fotovoltaika v kombinaci s akumulací energie či digitalizace napříč oborem. Těšit se můžete na novinky z oblasti zaměřování a 3D modelování střech, řešení pro detekci zatékání střech, mnohé další aplikace a také špičkové digitalizované nástroje a nářadí. Většina z nich bude prezentována v rámci Festivalu dřeva a nářadí, který je již potřetí nedílnou součástí veletrhu.

Chystáme bohatý doprovodný program plný přednášek, workshopů, praktických ukázek řemesel a soutěží o hodnotné ceny. Proběhne tradiční konference Izolace, tentokrát s nosným tématem „Konstrukční detaily v obálce staveb aneb na složitosti nezáleží“.

Všichni se již těší na plnohodnotnou akci a tradiční svátek všech střechařů s kompletní nabídkou výrobků a služeb
Všichni se již těší na plnohodnotnou akci a tradiční svátek všech střechařů s kompletní nabídkou výrobků a služeb (Zdroj: Střechy Praha s.r.o.)

Problematikou dešťové vody a zelených střech se bude zabývat Fórum „Modrozelená infrastruktura“, které na druhý veletržní den připravujeme ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Chystáme další aktuální témata, sledujte www.strechy-praha.cz.

Publikováno: 18. 11. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima