Rekordní nůžky a výstava 30 let pelhřimovských rekordů a českých NEJ

Pokud jste ještě nenavštívili pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit, máte velkou šanci se podívat. Přibylo zde několik zajímavých expozic a exponátů, které byste si enměli nechat ujít. Jedná se třeba o unikáty, slepené ze sirek nebo o originály a repliky historických zbraní.

Rekordní nůžky a výstava 30 let pelhřimovských rekordů a českých NEJ (Zdroj: Agentura Dobrý den Pelhřimov)

Vernisáž výstavy PŘES PELHŘIMOV DO ČESKÉ KNIHY REKORDŮ

aneb 30 let ve světě českých NEJ…

proběhla symbolicky ve čtvrtek 11.11. v 11.11 hod. Protože tématem výstavy jsou ti, kteří jsou JEDNIČKAMI ve svých oborech. Netradičně – za pomoci obřích krejčovských nůžek z pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit – ji otevřel hejtman Kraje Vysočina V. Schrek společně se starostou města Pelhřimova L. Medem. Rekordní nůžky o délce 110 cm mají hmotnost 7,8 kg.

Výstava se koná ve třech patrech budovy B Krajského úřadu v Jihlavě (Žižkova 57) a bude volně přístupná do 29. listopadu. Rozsáhlý fotografický průřez nejpozoruhodnějšími českými NEJ… s téměř čtyřmi sty velkoformátovými fotografiemi zachycuje nejzajímavější okamžiky, při nichž v letech 1990–2021 vznikaly počiny později Agenturou Dobrý den zapsané do České knihy rekordů.

Vernisáž výstavy proběhla u příležitosti 30 let působení Muzea rekordů a kuriozit
Vernisáž výstavy proběhla u příležitosti 30 let působení Muzea rekordů a kuriozit (Zdroj: Agentura Dobrý den Pelhřimov)

Návštěvníci si mohou prohlédnout i některé unikáty slepené ze sirek, například funkční kytaru ze 17 tisíc zápalek. Výstavu navíc jihlavský Spolek přátel dělostřelby ozdobil expozicí KDYŽ PROMLUVILA DĚLA…

Jde o originály a repliky historických zbraní, které jsou součástí největší funkční sbírky palných zbraní na území České republiky. Spolek, který je držitelem českého rekordu a nositelem titulu REKORDMAN ROKU 2020, navazuje na jihlavskou tradici z roku 1499, kdy bylo založeno Střelecké bratrstvo sv. Šebestiána.

Zdroj: Muzeum rekordů a kuriozit, Agentura Dobrý den

Publikováno: 22. 11. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima