Vánoční dárek pro děti - nový díl série H2O, tentokrát s názvem H2O a záhada Zlaté slzy

Kniha jako vánoční dárek pro děti, které rády čtou nebo jim doma čtou rodiče je vždy vítaná. Proto je tu pro vás nový díl ze série H2O Petra Stančíka, který si pro malé čtenáře připravil další díl, tentokrát s názvem H2O a Zlaté slzy. Nenechte si nový příběh ujít.

Vánoční dárek pro děti - nový díl série H2O, tentokrát s názvem H2O a záhada Zlaté slzy (Zdroj: Veolia Česká republika)

Nový díl oblíbené dětské knihy H2O a záhada Zlaté slzy

Hubert, Hugo a Ofélie zažívají raketový vzestup

Může být život na planetě ve tvaru žloutkového věnečku? Dokážou kachny způsobit státní převrat? Kdo vynalezl kosmickou loď na parní pohon? O tom všem se dočtete už ve čtvrtém dobrodružství kamarádů Huberta, Huga a Ofélie s názvem H2O a záhada zlaté slzy.

Čtenáři se mohou těšit na létající dodávku s basetím čumákem, nové rejdy starého dobrého zlosyna profesora Vulpese i šikovné packy mluvícího kuňáka Kuneše. Napínavá sci-fi plná vtipu, zajímavostí a obrázků vychází s laskavou podporou skupiny Veolia Česká republika. Je vhodná pro čtenáře od 9 do 15 let, ale smějí si ji přečíst i rodiče (pokud byli hodní).

H2O a Zlaté slzy je další z řady příběhů malých objevovatelů
H2O a Zlaté slzy je další z řady příběhů malých objevovatelů (Zdroj: Veolia Česká republika)

Předchozí díly získaly ocenění Zlatá stuha 2018 v kategorii beletrie pro děti či Audiokniha roku 2020, a vyšly také ve Španělsku, ve Slovinsku nebo v Chorvatsku. Knihu opět vytvořila osvědčená autorská dvojice spisovatel Petr Stančík a výtvarnice Galina Miklínová.

Petr Stančík a Galina Miklínová - H2O a záhada zlaté slzy

Autoři knihy H2O a záhada Zlaté slzy

Petr Stančík

(1968) píše pro malé i velké čtenáře. Děti si mohou přečíst zatím deset dobrodružství Jezevce Chrujdy, provrtanou knížku O Díře z Trychtýře nebo alchymistickou pohádku Fíla, Žofie a smaragdová deska. V roce 2017 napsal první díl ságy klanarádů s názvem H2O a tajná vodní mise (Zlatá stuha za nejlepší beletrii pro děti), o rok později druhý H2O a poklad šíleného oka, roku 2019 do třetice H2O a pastýřové snů. Pro dospělé vydal prózy Pérák, Mlýn na mumie (Magnesia Litera 2015), Andělí vejce, Nulorožec a Pravomil. Ve vesmíru byl už mnohokrát, při čtení vědeckofantastických knížek.

Galina Miklínová

(1970) kreslí, animuje, režíruje. Je autorkou oblíbeného večerníčku O Kanafáskovi a pěti autorských krátkých filmů. Se spisovatelem Pavlem Šrutem přivedla na svět trilogii Lichožrouti (Magnesia Litera 2009, Nejkrásnější kniha roku 2009 a Magnesia Litera za knihu desetiletí). Na motivy prvního dílu natočila v roce 2016 svůj první celovečerní animovaný film Lichožrouti (Trilobit 2017, Golden Elephant v Indii, Chicago film festival). Pro děti ilustrovala více než čtyři desítky knih, většinu od svých oblíbených autorů. Galina se bojí výšek, proto do vesmíru nikdy nepoletí, ale o to víc ho ráda objevuje v ilustracích.

Jiří Lábus

(1950) hraje ve filmu, v televizi i na divadle. Hlavně nejrůznější padouchy, zlouny a záporáky, které pak diváci milují. Třeba čaroděje Rumburaka ze seriálu Arabela. Svým nezaměnitelným hlasem vylepšuje postavy z cizojazyčných filmů a seriálů jako dabér. Namluvil také celou hromadu audioknih, například všechny tři díly řady H2O. První z nich získal ocenění Audiokniha roku 2020, 1. místo v kategorii pro děti a mládež. Do vesmíru se podívá rád, ostatně z Vršovic to tam má jen kousek.

Knihu vytvořila osvědčená autorská dvojice spisovatel Petr Stančík a výtvarnice Galina Miklínová
Knihu vytvořila osvědčená autorská dvojice spisovatel Petr Stančík a výtvarnice Galina Miklínová (Zdroj: Veolia Česká republika)
Křtu knihy se zúčastnila také oblíbená herečka Veronika Freimannová s vnučkou
Křtu knihy se zúčastnila také oblíbená herečka Veronika Freimannová s vnučkou (Zdroj: Veolia Česká republika)

H2O a záhada Zlaté slzy odstartovala do vesmíru v Rcafé

V pátek 12. listopadu v Rcafé Na Florenci odstartoval už čtvrtý díl kultovní dobrodružné sci-fi pro děti a mládež s názvem H2O a záhada Zlaté slzy. Knihu vypustili do kosmu herec Jiří Lábus spolu s autory - ilustrátorkou Galinou Miklínovou a spisovatelem Petrem Stančíkem, křtu se zúčastnila také oblíbená herečka Veronika Freimannová s vnučkou. Kniha je ideální pro čtenáře od 9 do 15 let a vychází s laskavou podporou skupiny Veolia Česká republika.

Publikováno: 1. 12. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima