Kniha pod vánočním stromečkem nesmí chybět ani letos

Jistě se shodneme, že kniha pod vánočním stromečkem je vždy milým dárkem, zvlášť pokud se trefíme do vkusu nebo přání obdarovaného. Nakladatelství Kazda má pro každého z vás nějaký zajímavý titul a je jen na vás, zda si knihu koupíte pro sebe nebo jí věnujete jako vánoční dárek.

Kniha pod vánočním stromečkem nesmí chybět ani letos (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com)

Vánoce s knihou

Pod vánočním stromečkem nacházíme nejrůznější dárky, ale jaké by to byly Vánoce bez pěkné knihy? Pokud ještě nemáte vybráno, máme pro vás několik titulů, kterými můžete obdarovat maminku, tatínka i děti, a dokonce i rozlehlé příbuzenstvo.

Pro maminku

Kniha Pobřežní cesta od spisovatelky Raynor Winnové je otevřená a optimistická osobní výpověď o tom, jak těžké je se vyrovnat se zármutkem a jak velkou moc může příroda mít, pokud jí umíme správně naslouchat. Velmi emotivní příběh je zamyšlení nad tím, jak snadno může člověk ztratit vše, co je mu blízké a jak dokáže s lidskými vztahy zamávat těžká choroba někoho blízkého.

Marc Hamer: Od semínka v prach aneb O životě, přírodě a jedné zahradě. Stalo se vám někdy, že jste pro někoho navrhli zahradu, a více jak dvacet let na ní chodíte sami? Marc Hamer tuto zkušenost má, a proto je právě on tím, kdo zahradu zná do posledního semínka a umí o ní vyprávět v dubnu, září i v prosinci.

Srdce včely má pět komor, tvrdí autorka Helen Jukes. připravila pro vás poutavý příběh ženy, která utekla od hektické a vyčerpávající práce v kanceláři a z bytu, který nepovažovala za domov na venkov, kde jí kamarádka darovala včelstvo. Začtěte se i vy do vyprávění o životě včel a zamyšlení nad vlastní lidskou nedůležitostí.

Poutavý příběh o ženě, která díky včelám objevila smysl života
Poutavý příběh o ženě, která díky včelám objevila smysl života (Zdroj: Nakladatelství Kazda)
Zajímavě napsaná kniha Od semínka v  prach vás provede jednou zahradou
Zajímavě napsaná kniha Od semínka v prach vás provede jednou zahradou (Zdroj: Nakladatelství Kazda)
Pobřežní cesta zavede manželský pár na společnou cestu životem
Pobřežní cesta zavede manželský pár na společnou cestu životem (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

Pro tatínka

Merlin Sheldrake a jeho Propletený život nás seznámí s "životem" unikátních organismů - hub. Má pravdu, když říká, že čím více toho o houbách víme, tím méně toho bez nich dává smysl? Odpověď najdete právě v jeho knize.

V knize Petera Wohllebena Než stromům dojde dech se autor zamýšlí nad tím, zda bychom dokázali na planetě žít bez stromů a co všechno pro nás tyto nedoceňované rostliny znamenají a jakou službu nám prokazují. Osud lesů a osud lidstva jsou nerozlučně spjaty. A ne­chápejte to v přeneseném slova smyslu, ale doslova.

Couchsurfing v Saudské Arábii od Stephana Ortha je nadneseně návod, jak cestovat po zemi Dálného východu. Couchsurfing je způsob, jak cestovat po světě, bydlet v domácnostech místních obyvatel či ubytovat hosty ze zahraničí ve vlastním bytě a seznámit se přitom se zajímavými lidmi, poznávat cizokrajnou kulturu a životní styl. Cílem couchsurfera je dobrodružství a sociální interakce.

Dá se procestovat Saúdská Arábie? Pokud jste couchsurfer, máte o zábavu postaráno
Dá se procestovat Saúdská Arábie? Pokud jste couchsurfer, máte o zábavu postaráno (Zdroj: Nakladatelství Kazda)
Asi nikdo se nechce dožít chvíle, kdy stromům dojde dech
Asi nikdo se nechce dožít chvíle, kdy stromům dojde dech (Zdroj: Nakladatelství Kazda)
O houbách, jak je znáte i neznáte se dočtete v další knize
O houbách, jak je znáte i neznáte se dočtete v další knize (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

Pro babičku

Učila vás babička poznávat přírodu? Ulrich Schmid jí v knize Poznáte ptáky našich zahrad? pomůže nejen zajímavým návodem, ale i fotografiemi. Společně se pak dozvíte spoustu užitečných informací o životě malých opeřenců.

Smarticular: UPCYKLACE - Nový život starých věcí. Starší lidé bývají spořiví, a proto je tu pro ně kniha plná užitečných návodů, jak dávat starým věcem nový smysl a novou podobu. Kniha je zaměřena především na upcyklaci oblečení a textilu.

Pokud žila vaše babička jako malá dívenka na vesnici a nyní tráví život ve městě, jistě jí přijde vhod kniha Zkuste to doma sami - zahrada a balkon od Smarticularu. Návody a nápady na založení biozahrádky třeba na balkoně pro ni bude rozptýlením a pomocníkem.

Pokud máte problém rozlišit ptáky od sebe, pomůže vám tato kniha
Pokud máte problém rozlišit ptáky od sebe, pomůže vám tato kniha (Zdroj: Nakladatelství Kazda)
Upcyklace je způsob, jak pomoci planetě a chovat se ekologicky
Upcyklace je způsob, jak pomoci planetě a chovat se ekologicky (Zdroj: Nakladatelství Kazda)
Kniha Zkuste si to doma sami vám poradí, jak a co pěstovat na balkoně a na zahradě
Kniha Zkuste si to doma sami vám poradí, jak a co pěstovat na balkoně a na zahradě (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

Pro dědečka

Peter Wohlleben: Přírodě na stopě. Autor vyvrací zažité, a často nesmyslné mýty a poskytuje vědecké vysvětlení některých známých pranostik. Fakta přitom nepodává nudně, ale všímá si jejich užitečnosti na zahradě a využitelnosti při pobytu v přírodě. A vaši dědečkové mohou svou moudrost jen přidat.

Kdo by neměl rád koně? V knize Ulricha Raulffa: Poslední století koní se můžeme společně zamyslet nad tím, jak koně z našeho okolí pomalu mizí a jak se významně zapsali do dějin posledního století.

Kniha Marie Hruškové Lípy - vlídné i majestátní nás provede cestami za 85 pozoruhodnými lipami, které stojí za povšimnutí. Lípa jako národní strom je nejen krásná, ale také léčivá a vy se můžete třeba s prarodiči vypravit za těmi nejzajímavějšími.

Jak chcete žít bez koní? A jak nás koně provázely posledním stoletím?
Jak chcete žít bez koní? A jak nás koně provázely posledním stoletím? (Zdroj: Nakladatelství Kazda)
Víte, jak pozorovat, chápat a využívat přírodní jevy okolo nás?
Víte, jak pozorovat, chápat a využívat přírodní jevy okolo nás? (Zdroj: Nakladatelství Kazda)
Lípy vlídné i majestátné nalezneme po celé republice
Lípy vlídné i majestátné nalezneme po celé republice (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

Pro děti

Jaký by byl život v lese bez mravenců? O tom se dozvíte v knize Armina Schieba Mravenci - život lesního společenství. Díky dokonale zpracované studii o těchto malých pracovitých tvorech se před vámi rozprostře jejich mikrosvět.

Vlci jsou vnímáni jako nelítostní zabijáci. Ale jak je to doopravdy? O tom se dozvíte od Axela Gomilla v knize Vlci. Poznáte způsob jejich života, lov i rodinné zázemí a třeba si svůj úsudek o nich poopravíte.

Andrea Köhrsenová: Rajčatová žába a modrý drak. Ne, nejedná se o nějaké pohádkové nebo mytologické příšery. Jsou to živočichové, kteří obývají naši planetu. Chcete o nich vědět něco víc? 

Mikrosvět mravenců vám učaruje
Mikrosvět mravenců vám učaruje (Zdroj: Nakladatelství Kazda)
Vlci se vrací do našich lesů. je to dobře nebo špatně?
Vlci se vrací do našich lesů. je to dobře nebo špatně? (Zdroj: Nakladatelství Kazda)
Uhodnete, co je modrý drak a rajčatová žába?
Uhodnete, co je modrý drak a rajčatová žába? (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

Publikováno: 7. 12. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima