Nestíháte? Nevadí. I na poslední chvíli se dají vyčarovat kouzelné Vánoce

Už odmalička Vánoce vnímáme jako něco velikého, jako událost, na kterou se těšíme celý rok. Čím je ale člověk starší, tím více starostí musí kolem „svátku klidu“ řešit. Nakupování a balení dárků, pečení, zdobení stromu a především úklid domácnosti! I když nás vánoční reklamy pronásledují už téměř od září, většina to stejně nechá až na poslední chvíli. To ovšem neznamená, že svoji přípravu musíte hned pověsit na hřebík, dá se totiž zvládnout i v časové tísni. Jenom stačí vědět, jak na to!

Nestíháte? Nevadí. I na poslední chvíli se dají vyčarovat kouzelné Vánoce (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Praktické dárky na poslední chvíli

Všichni bohužel známe ten pocit, kdy rozbalíme dárek a okamžitě víme, že to nebude jeden z těch nejlepších. Naopak je to ten, který nikdy nevyužijeme. Babičky byly a vždycky budou na taková „překvápka“ odbornice! Takovým situacím není zase tak těžké předejít. I my osobně chceme dostávat hlavně praktické dárky, a proto bychom je měli i darovat. Může to být oblíbená kosmetika, romantický víkend nebo příjemná relaxační masáž, zkrátka něco, co neschováme do spodku skříně.

Všichni bohužel známe ten pocit, kdy rozbalíme dárek a okamžitě víme, že to nebude jeden z těch nejlepších
Všichni bohužel známe ten pocit, kdy rozbalíme dárek a okamžitě víme, že to nebude jeden z těch nejlepších (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Vánoční zvyky nesmí chybět

Chtěli byste si Vánoce na poslední chvíli okořenit i něčím jiným něž horkým svařákem a vůní cukroví? Potom zkuste trošku improvizovat! Přineste do vánočního koloběhu novou tradici, kterou neznáte ani vy, ani vaši blízcí. A nebojte se vymyslet si třeba i vlastní – za pár let se z ní může stát příjemný rodinný zvyk, na který se budete všichni těšit.

Úklid domácnosti bez stresu

Vánoční pečení, pohádky v televizi, koledy v uších – všechny krásné „povinnosti“, které na nás čekají. Co nás ovšem o náladu dokáže hodně rychle připravit je velký úklid. Přitom stačí si vše rozvrhnout popořádku a uklízet strategicky. Seberte odvahu a vyhoďte všechny předměty, které jste za poslední rok nepoužívali. Můžete je darovat, a ještě vám ušetří spoustu místa. Při úklidu nezapomeňte postupovat od shora dolů. Nejdříve setřete prach, vysajte a až nakonec podlahy.

Koupelnu si nechte až na úplný závěr, budete ji totiž využívat během celého úklidu. Při něm vám může zkrátit čas například antibakteriální sprej Dettol, který ničí 99,9 % bakterií a virů a odstraňuje 90 % alergenů. „Úklid před Vánoci dokáže být pěkně stresující, proto je dobré se držet ozkoušených kroků a především přípravků, které vám s ním dokáží rychle pomoci,“ říká Marie Zmrhalová.

Zkrátit čas úklidu pomůže antibakteriální sprej Dettol, který ničí 99,9 % bakterií a virů a odstraňuje 90 % alergenů
Zkrátit čas úklidu pomůže antibakteriální sprej Dettol, který ničí 99,9 % bakterií a virů a odstraňuje 90 % alergenů (Zdroj: Dettol)
Nákupy a dárky letos nepodcenila ani značka Dettol, která pomohla jednomu z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb Dakonii ČCE
Nákupy a dárky letos nepodcenila ani značka Dettol, která pomohla jednomu z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb Dakonii ČCE (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Pečte s rozvahou

Je nutné, abyste na stole měli patnáct druhů cukroví? Rozhodně ne! Vzpomeňte si, které jsou každý rok okamžitě pryč a které naopak nejsou středem zájmu. Podle toho si napište seznam, jaké druhy vás čekají. A pokud budete mít opravdu málo času, tak přeci rohlíčky, linecké a perníčky ocení vždy všichni! Domov vám příjemně provoní a vy nebudete mít pocit, že jste letos cukroví nestihla! I se třemi druhy se dá udělat hodně parády.

Je nutné, abyste na stole měli patnáct druhů cukroví? Rozhodně ne
Je nutné, abyste na stole měli patnáct druhů cukroví? Rozhodně ne (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Nákup potravin

A v neposlední řadě si nezapomeňte nakoupit potraviny, které má ráda celá rodina. Štědrovečerní večeře bývá honosná a vy byste určitě nechtěli, aby na slavnostní tabuli něco chybělo.

Zdroj informací Dettol

Předvánoční úklid krok za krokem:

Publikováno: 18. 12. 2021, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima