Prosinec v zahradě s časopisem Zahrádkář

Čím nás v prosinci překvapí časopis Zahrádkář a Zahrádkářka? Je poslední měsíc roku a zahrada spí pod sněhovou peřinou. Jak by ne, pranostiky říkají že „Od svaté Lucie (13. 12.) zimy dost“ nebo „O svatém Tomáši (21. 12.) beranici na uši“. Nejlépe to však vystihuje přísloví: „Pravil svatý Toma – všude dobře, nejlíp doma.“

Prosinec v zahradě s časopisem Zahrádkář a přílohou Zahrádkářka (Zdroj: Český zahrádkářský svaz, z.s.)

Prosincový časopis Zharádkář a Zahrádkářka

Prosincové vydání časopisu Zahrádkář roku 2021 přináší pěstitelské rady, které se budou hodit v příští vegetační sezoně. Týkají se například solitérních a stínomilných trvalek o kterých se podrobněji rozepisuje Pavel Sekerka a Jana Kolková Rydvalová ve svých příspěvcích. Pokud potřebujete poradit se sortimentem rybízů, můžete oslovit zahrádkářského instruktora Ing. Václava Vohralíka z Mutějovic, nebo si prozatím přečíst více na straně 28. Naše redakce se totiž vydala za ním na návštěvu, a dozvěděli jsme se mnohé.

V adventním čase si zdobíme své domovy. Mezi velmi oblíbené v posledních letech patří poinsettie nebo-li vánoční hvězdy. O jejich původu, ale i radách pro správný nákup a pěstování se dočtete více v příspěvku Dalibora Aufa.

Ptáčkům, kteří u nás zůstávají přes zimu, můžeme při dlouhodobé sněhové pokrývce pomoci přikrmováním. Jak jim správně prostřít stůl se dozvíte prostřednictvím článku Denisy Mikešové.

V příloze Zahrádkářka si příznivci pečení vánočního cukroví a dalších svátečních dobrot mohou vyzkoušet recepty Květy Korečkové
V příloze Zahrádkářka si příznivci pečení vánočního cukroví a dalších svátečních dobrot mohou vyzkoušet recepty Květy Korečkové (Zdroj: Český zahrádkářský svaz, z.s.)

Promýšlíte-li dárek do zahrady, hodit se vám mohou podrobnosti o systémech zahradního odpadu včetně nákresů, jak fungují.

V příloze Zahrádkářka si příznivci pečení vánočního cukroví a dalších svátečních dobrot mohou vyzkoušet recepty Květy Korečkové. Tradici pečení mnichovických perníků Vám přiblíží Jan Stanzel v povídání s perníkářskou Radmilou Bělinovou. Vedle pečení cukroví mohou domov provonět i kořeněné čaje, které v tomto čase s oblibou uvítáme všichni. Typy na zajímavé směsi těchto vitamínových dobrot najdete rovněž uvnitř Zahrádkářky.

Příjemný adventní čas přeje Zahrádkář!

Pokud řadíte i vy nebo vaši blízcí časopis Zahrádkář mezi své oblíbené časopisy o zahradě zajistěte si předplatné ještě letos za stávající cenu! Předplatné můžete věnovat i jako dárek, přičemž jako dárce si vyberte jeden z dárků.

Objednejte předplatné ještě letos!
Ve všední den na 222 780 739 nebo elektronicky vyplněním objednávky na www.zahradkar.org nebo www.izahradkar.cz, kde najdete i více aktuálních a přehledných informací.
Časopis Zahrádkář
Časopis Zahrádkář (Zdroj: Český zahrádkářský svaz, z.s.)

Publikováno: 16. 12. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima