Jak se staví sen je zpět s jubilejní dvacátou sérií

Jak se staví sen Extra je oblíbený pořad, který bude plnit sny a dělat radost prostřednictvím již dvacáté řady. V deseti nových dílech a jednom návratovém vás bude znovu provázet moderátorka Iva Kubelková a ruce k práci přiloží deset známých designérů. Čekají vás zajímavé, často i nečekané bytové proměny a lidské osudy, které však nejsou jako z románů se šťastným koncem.

Jak se staví sen je zpět s jubilejní dvacátou sérií (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Jak se staví sen

Oblíbený pořad Jak se staví sen začneme Návraty, v nichž se ohlédneme za nejzajímavějšími proměnami a zjistíme, kam se posunul osud jejich aktérů. Pak bude následovat deset zbrusu nových proměn, ve kterých budeme plnit sny o lepším bydlení. Vracíme se k původnímu formátu přeměn interiérů za pět dnů a více zapojíme designéry. Za každou rodinou se skrývá zajímavý příběh – budete moci sledovat nejen fantastické proměny v krátkém čase, ale i kdo se za touhou po novém bydlení a lepším životě skrývá. Těší se na vás ostřílené dvojice designérů, které znáte k předchozích řad nebo podobných pořadů: Kamila a František, Andrea a Marek, Martina a Jan, Veronika a Renata a Jaroslava a Hana.

V deseti nových dílech a jednom návratovém vás bude znovu provázet moderátorka Iva Kubelková
V deseti nových dílech a jednom návratovém vás bude znovu provázet moderátorka Iva Kubelková (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Začneme Návraty, v nichž se ohlédneme za nejzajímavějšími proměnami a zjistíme, kam se posunul osud jejich aktérů
Začneme Návraty, v nichž se ohlédneme za nejzajímavějšími proměnami a zjistíme, kam se posunul osud jejich aktérů (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Moderátorka Iva Kubelková k aktuální sérii říká: „Nová série našeho pořadu Jak se staví sen Extra bude opět plná emocí, a hlavně obrovské radosti, nových začátků a naděje. I v této nelehké době pomáháme díky našim partnerům těm, kteří nás potřebují. Bude to silné, citlivé a velkolepé.

Za každou rodinou se skrývá zajímavý příběh – budete moci sledovat nejen fantastické proměny v krátkém čase, ale i kdo se za touhou po novém bydlení a lepším životě skrývá
Za každou rodinou se skrývá zajímavý příběh – budete moci sledovat nejen fantastické proměny v krátkém čase, ale i kdo se za touhou po novém bydlení a lepším životě skrývá (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Představme si designéry

Ing. arch. Kamila Douděrová: Kamila je absolventkou Fakulty architektury na pražském ČVUT, zkušenosti získala také během stáže ve Francii na École d´architecture de Nantes. U svých návrhů se snaží spojit funkčnost, nápadité barvy, a hlavně naslouchá požadavkům klientů, vůči kterým se snaží být maximálně empatická. Každý její návrh je originál. Miluje kubismus, obdivuje gotiku. Od roku 2010 má vlastní architektonické studio KamiDesign. A je jedinou designérkou, která se objevuje v pořadu nepřetržitě od začátku vysílání.

Ing. František Kobližka: Charismatický František absolvoval Vysokou školu pozemního stavitelství a architektury. V nitru se necítí být ani architektem, ani designérem, ale vlastně poradcem, psychologem, obchodníkem, návrhářem, rétorem, průvodcem i dělníkem. Františkovým krédem je spokojenost zákazníka. Jeho specializací posledních let jsou interiéry koupelen.

Ing. Andrea Hylmarová: Andrea vystudovala mezinárodní obchod na VŠE. Poté, co propadla designu, absolvovala diplomové studium na pražské DesignŠkole. Interiérovému designu se naplno věnuje od roku 2011. Při navrhování je pro ni středobodem klient a jeho důkladné poznání. Baví ji posouvání vlastních hranic a proces neustálého učení. Má ráda stylově čisté, lehce noblesní a maximálně funkční interiéry.

Ing. Marek Povolný: Vystudoval ČVUT, Fakultu stavební, obor pozemní stavby a architektura. Marek je velmi zkušený a uznávaný architekt. Své profesi se věnuje už dvacet let. Má za sebou velké množství úspěšných realizací. Jeho přístup je moderní, ale musí vycházet z potřeb klienta a nesmí popírat jeho osobnost. Jeho motto zní: „Nedělit estetiku a funkčnost.“

Ing. Andrea Hylmarová vystudovala mezinárodní obchod na VŠE
Ing. Andrea Hylmarová vystudovala mezinárodní obchod na VŠE (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Ing. Marek Povolný vystudoval ČVUT, Fakultu stavební, obor pozemní stavby a architektura.
Ing. Marek Povolný vystudoval ČVUT, Fakultu stavební, obor pozemní stavby a architektura. (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Martina Pištěláková: K interiérům se v roce 2011 dostala při budování svého domova. Po vystudování školy IDK, zaměřené na interiéry, se aktivně vrhla do svých prvních projektů. Při práci nezapomíná na funkčnost ani užitečnost prostorů. Tvorba, a zejména realizace interiérů, pro ni představuje neustálé učení, psychologii a kontakt s lidmi. Od roku 2012 má své studio Martina Design. V roce 2018 vytvořila ojedinělý pořad LADÍME BYDLENÍ s Martinou, který můžete sledovat třeba na YouTube.

Ing. arch. Jan Bek: Honzovou alma mater je ČVUT, konkrétně Fakulta stavební, obor architektura. Už při škole začal pracovat na svých projektech, kterých postupem času přibývalo, a to po škole napomohlo vzniku vlastního architektonického studia Bekarch. Studio se věnuje jak projekci objektů k bydlení, tak interiérové tvorbě komerčních a soukromých interiérů. Mezi interiéry často figurují restaurace, kavárny a kanceláře. Studio klade důraz na komplexnost služeb. Ve své tvorbě se Jan snaží dosáhnout funkčnosti, jednoduchosti, ale nikoli monochromatické strohosti.

Martina Pištěláková k interiérům se v roce 2011 dostala při budování svého domova a ing. arch. Jan Bek, jehož alma mater je ČVUT, konkrétně Fakulta stavební, obor architektura
Martina Pištěláková k interiérům se v roce 2011 dostala při budování svého domova a ing. arch. Jan Bek, jehož alma mater je ČVUT, konkrétně Fakulta stavební, obor architektura (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Ing. arch. Hana Šmejkalová: Hana absolvovala obor architektura a stavitelství na ČVUT v Praze a po zahraniční stáži na TUE v Nizozemsku zakotvila u interiérového designu. Několik let pracovala v pražskému studiu, poté na nějaký čas přesídlila do Londýna. Má za sebou desítky rekonstrukcí bytů a rodinných domů a je mistryní v práci s prostorem a centimetry. Ve svých realizacích klade důraz na to, aby nejen design, ale i funkčnost byly odrazem individuality klienta. Někdy je to adrenalin, ale čiré nadšení z každého dokončeného projektu vnímá i po letech stále stejně.

Jaroslava Hájková: Interiérovému designu se Jarka naplno věnuje posledních pět let. S návrhy interiérů „koketovala“ už od dětství. To hlavní rozhodnutí přišlo během studia na pražské Interier design škole Intermezzo. V té době se sice ještě pohybovala ve světě manažerských pozic v amerických korporacích, ale úspěšné zakončení studia v roce 2015 rozhodlo.

Její předností je umění naslouchat, pochopit osobnost a individualitu klienta – a to vše převést do konkrétního návrhu. Proto každá její realizace je originál. Jarka miluje výzvy a ráda se učí nové věci, v jejím portfoliu najdete jak návrhy bytů, domů, restaurací, hotelů, kancelářských prostor, tak i malého balkónku. Obdivuje eklektismus. Od roku 2017 má vlastní studio Variété Design.

Ing. arch. Hana Šmejkalová absolvovala obor architektura a stavitelství na ČVUT v Praze a po zahraniční stáži na TUE v Nizozemsku zakotvila u interiérového designu
Ing. arch. Hana Šmejkalová absolvovala obor architektura a stavitelství na ČVUT v Praze a po zahraniční stáži na TUE v Nizozemsku zakotvila u interiérového designu (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Jaroslava Hájková se interiérovému designu naplno věnuje posledních pět let
Jaroslava Hájková se interiérovému designu naplno věnuje posledních pět let (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Renata Papai: K navrhování interiérů se dostala oklikou. Měla být účetní, dokonce několik let pracovala v bance. Celý život ji ale provází vášeň pro krásný interiér, a tak v roce 2009 absolvovala pražskou DesignŠkolu, aby se této profesi mohla věnovat naplno. Na interiér se dívá jako na celek, kde je perfektně řešená dispozice, a vhodná kombinace materiálů je základem dobrého výsledku.

Svým klientům se snaží naslouchat, přizpůsobit se jejich požadavkům, a zároveň ctít funkci a estetiku. Klienty provází přes proces návrhu i realizace, což považuje za nedílnou součást této krásné práce. Motto: „Někdy pomůže podívat se na interiér z jiného úhlu nebo si přizvat designéra.“

Ing. arch. Veronika Haroldová: Veronika vystudovala Fakultu architektury na ČVUT a po praxi v projekčních kancelářích založila v roce 2003 vlastní architektonický ateliér. Návrhy interiérů jsou její vášní, ale ráda přesahuje i do jiných oborů: maluje obrazy, navrhuje designové lustry nebo drobnou grafiku.

Renata Papai se k navrhování interiérů dostala oklikou
Renata Papai se k navrhování interiérů dostala oklikou (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Ing. arch. Veronika Haroldová vystudovala Fakultu architektury na ČVUT a po praxi v projekčních kancelářích založila v roce 2003 vlastní architektonický ateliér
Ing. arch. Veronika Haroldová vystudovala Fakultu architektury na ČVUT a po praxi v projekčních kancelářích založila v roce 2003 vlastní architektonický ateliér (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Základem její filozofie je empatie a cit: s klienty navazuje přátelské vztahy a v interiérech ctí jejich génius loci. Vedle své praxe se již téměř dvacet let věnuje psaní článků a je autorkou dvou knih: Styly interiérů a Sám sobě architektem. V televizi jste ji mohli zahlédnout např. v pořadu Receptář prima nápadů. Motto: „Zlepšovat lidem interiéry znamená zlepšovat jim život.“

Zdroj informací: pořad Jak se staví sen

Ing. arch. Kamila Douděrová je absolventkou Fakulty architektury na pražském ČVUT, zkušenosti získala také během stáže ve Francii na École d´architecture de Nantes
Ing. arch. Kamila Douděrová je absolventkou Fakulty architektury na pražském ČVUT, zkušenosti získala také během stáže ve Francii na École d´architecture de Nantes (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Charismatický ing. František Kobližka absolvoval Vysokou školu pozemního stavitelství a architektury
Charismatický ing. František Kobližka absolvoval Vysokou školu pozemního stavitelství a architektury (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Publikováno: 6. 1. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima