Barvou roku 2022 je zvláštní odstín Very Peri

Chystáte se letos na přeměnu interiéru? Inspiraci naleznete v odstínu Very Peri, který Pantone Color Institute vyhlásil za barvu letošního roku. Specialista z Hornbachu na barvy a styly bydlení radí, jakým způsobem tento kreativní a harmonický tón modrofialové co nejefektněji začlenit do interiéru.

Ostín veri peri je barvou roku 2022 (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Barvou roku je zajímavý odstín Very Peri. Označuje se za nejteplejší tón modré díky svým hřejivým podtónům v červené škále. Působí jemným a harmonickým dojmem, ale zároveň dává prostor kreativitě a hravosti. Nadčasovost této barvy nese optimistické poselství a interiéru dodá mladistvý šmrnc. V sytých tónech vynikne nejen na detailech, ale i na větší ploše, vždy však ve spojení s dalšími barvami. Lze ji kombinovat s odstíny bílé, pudrové, vanilkové, béžové nebo i červené, naopak při tmavých zelených či šedých tónech snadno zanikne. Světlejší paleta Very Peri přináší pocit vzdušnosti a zjemní ostrost kontrastu.

Světlejší paleta Very Peri přináší pocit vzdušnosti a zjemní ostrost kontrastu
Světlejší paleta Very Peri přináší pocit vzdušnosti a zjemní ostrost kontrastu (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Nadčasovost této barvy nese optimistické poselství a interiéru dodá mladistvý šmrnc
Nadčasovost této barvy nese optimistické poselství a interiéru dodá mladistvý šmrnc (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Klid a soustředění s Veri Peri

Odstín Very Peri na sebe nestrhává pozornost, právě naopak – umocňuje vnitřní klid a podporuje schopnost soustředit se. Harmonizuje své okolí a nechává rozvinout fantazii a tvořivost. Pro příznivce spíše chladnější barevné škály lze tuto neotřelou modrofialovou využít třeba na části zdí, ideálně v kombinaci s odstíny bílé, vanilkové či pudrové, nebo na výraznější kusy nábytku či bytových doplňků.

Pro ty odvážnější skvěle poslouží jako součást barevné mozaiky, která vynikne i na malém prostoru
Pro ty odvážnější skvěle poslouží jako součást barevné mozaiky, která vynikne i na malém prostoru (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Schopnost odstínu Very Peri ozvláštnit a omladit prostor tkví v její univerzálnosti
Schopnost odstínu Very Peri ozvláštnit a omladit prostor tkví v její univerzálnosti (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Potah gauče, případně velkého ušáku, nebo kusový koberec v odstínu Very Peri v přítomnosti světlých podlah a světlé barvy na zdech vytvoří až překvapivě příjemné a doslova nekonfliktní prostředí. Stejnou službu udělají také rolety, závěsy, povlečení nebo přehozy na postel v této barvě. Zejména pokud jsou zdi i nábytek kolem výrazně světlejší.

Zajímavý odstín Very Peri se označuje za nejteplejší tón modré díky svým hřejivým podtónům v červené škále
Zajímavý odstín Very Peri se označuje za nejteplejší tón modré díky svým hřejivým podtónům v červené škále (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Pro příznivce spíše chladnější barevné škály lze tuto neotřelou modrofialovou využít třeba na části zdí
Pro příznivce spíše chladnější barevné škály lze tuto neotřelou modrofialovou využít třeba na části zdí (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Barva Very Peri se hodí prakticky do jakékoli místnosti a na jakýkoli materiál. Její odstíny korespondují s tóny levandulové a šeříkové. Výsledný efekt je pouze otázkou schopnosti správně doladit detaily a vyhnout se tak ponurému a příliš tmavému vzhledu interiéru.

Stejnou službu udělají také rolety, závěsy, povlečení nebo přehozy na postel v této barvě
Stejnou službu udělají také rolety, závěsy, povlečení nebo přehozy na postel v této barvě (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Na roletách typu den a noc její odstíny v kombinaci s bílou doslova okouzlí
Na roletách typu den a noc její odstíny v kombinaci s bílou doslova okouzlí (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Hravost a kreativita

Schopnost odstínu Very Peri ozvláštnit a omladit prostor tkví v její univerzálnosti. Lze ji v různých stupních sytosti využít na velké množství materiálů i tvarů. Najde tak uplatnění i pro milovníky teplých tónů – zejména v podobě doplňků jakými mohou být různé lampy, rámečky, žárovky, polštářky nebo prostírání. Pro ty odvážnější skvěle poslouží jako součást barevné mozaiky, která vynikne i na malém prostoru. Stejně dobře působí i v rámci barevné tapety v dětském nebo studentském pokoji, či fototapety v ložnici, případně v kuchyni. Na roletách typu den a noc její odstíny v kombinaci s bílou doslova okouzlí.

Pro příznivce spíše chladnější barevné škály lze tuto neotřelou modrofialovou využít třeba na části zdí
Pro příznivce spíše chladnější barevné škály lze tuto neotřelou modrofialovou využít třeba na části zdí (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Odstín Very Peri na sebe nestrhává pozornost, právě naopak
Odstín Very Peri na sebe nestrhává pozornost, právě naopak (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Very Peri naleznete ve studiu barev v Hornbachu i jako odstín na nejrůznějších materiálech, určených pro dekoraci interiérů.

Barva Very Peri se hodí prakticky do jakékoli místnosti a na jakýkoli materiál
Barva Very Peri se hodí prakticky do jakékoli místnosti a na jakýkoli materiál (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Najde uplatnění i pro milovníky teplých tónů – zejména v podobě doplňků
Najde uplatnění i pro milovníky teplých tónů – zejména v podobě doplňků (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Publikováno: 18. 1. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima