Dopřejte si skvělou kávu, ověnčenou desítkami cen

Od konce prosince 2021 je prémiová káva konečně i v Praze. V útulné stylové kavárně si můžete dát šálek kávy, kterou máte rádi, a určitě to bude zážitek. Vybrat si můžete ze široké nabídky káv s původem a tako z několika směsí, kterými nepohrdnou ani Italové. Naopak, k pražiči Václavu Faltusovi skutečně míří cesty až z Itálie na espresso, cappuccino nebo flat white.

Skvělou kávu Zlaté zrnko si můžete nově vychutnat v OV Flóra Praha (Zdroj: www.zlatezrnko.cz)

Všechny kávy s jediným původem jsou praženy z čerstvě nasbíraných zrn pocházejících z malých plantáží, které majitel Václav Faltus osobně zná. Za úrodu jim zaplatí víc, než jsou ceny na světových trzích, protože bývá malá, vysoce kvalitní a slovenský pražič chce podporovat poctivé pěstitele kávy. 

Směsi jsou míchány ze 6 až 9 druhů kávy s původem tak, aby chutnaly stále stejně dobře, bez ohledu na to, jaké chutě v kávě byly zvýrazněny počasím ten který rok. „Kávová směs není káva druhé třídy, naopak, je to sázka na jistotu, že bude chutnat přesně tak, jak jí poznáte a máte rádi. To, že pražič dokáže opakovaně namíchat směsi vyvážené chuti a vůně, je zároveň potvrzením jeho řemeslné zručnosti," říká Václav Faltus.

V kavárně Zlaté Zrnko v OC Flóra Praha si můžete vychutnat kávu z celého světa včetně bezkofeinové
V kavárně Zlaté Zrnko v OC Flóra Praha si můžete vychutnat kávu z celého světa včetně bezkofeinové (Zdroj: www.zlatezrnko.cz)
Všechny kávy s jediným původem jsou praženy z čerstvě nasbíraných zrn
Všechny kávy s jediným původem jsou praženy z čerstvě nasbíraných zrn (Zdroj: www.zlatezrnko.cz)

V pražírně upraží měsíčně několik tun kávy. Směsi nesou křestní jména lidí. Emilia chutná více ženám, Otelo mužům. „Vždy jsme poslouchali zakázníky a přišli na to, že ženy většinou prověřují širší paletu chutí a vůní než muži. Proto jsme kávové směsi začali pojmenovávat ženskými a mužskými jmény,“ vysvětluje majitel.

To samozřejmě neznamená, že by muži v naší kavárně nechutnala Mária a ženám zase Romeo. Určitě přijďte vyzkoušet," zve na šálek povzbuzujícího nápoje.

Kávová směs není káva druhé třídy, naopak, je to sázka na jistotu
Kávová směs není káva druhé třídy, naopak, je to sázka na jistotu (Zdroj: www.zlatezrnko.cz)

V kavárně v OC Flóra si můžete vychutnat kávu z celého světa včetně bezkofeinové. S mlékem, cukrem anebo bez, podle toho, jak má kdo rád.

Ve Zlatém zrnku upraží měsíčně několik tun kávy
Ve Zlatém zrnku upraží měsíčně několik tun kávy (Zdroj: www.zlatezrnko.cz)

Ti moji Italové, kteří mě kdysi v Itálii učili o kávě, teď chodí na kávu do Ivanky pri Dunaji, kde sledují, jaké kávy doporučujeme našim zákazníkům podle jejich chuťových preferencí. Na základě toho nám pak poskytují ty nejlepší kávy od pěstitelů z celého světa," uzavírá Faltus.

Káva Zlaté Zrnko se podává ve stejnojmenných kavárnách na Slovensku a v České republice
Káva Zlaté Zrnko se podává ve stejnojmenných kavárnách na Slovensku a v České republice (Zdroj: www.zlatezrnko.cz)

Publikováno: 25. 1. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima