JSSS: Pořádná kuchyň pro maminku a dceru

Láska Veroniky a Vladana byla jako z romantického filmu. Našli se na seznamce, zamilovali se do sebe, byla svatba a narodila se jim dcera. Užívali si život plnými doušky a pustili se do rekonstrukce bytu. Vladan ale dostal covid a během několika dnů zemřel. Rekonstrukci se podařilo částečně dokončit díky pomoci přátel. Rodinná kamarádka Zuzana přihlásila Veroniku do našeho pořadu, abychom jí pomohli rekonstrukci dotáhnout do konce. A do ní se vrhnou ostřílení designéři Kamila s Františkem.

Dokonalá rekonstrukce a spojení moderní kuchyně se starožitným nábytkem (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Premiérový díl Jak se staví sen uvidíte v pondělí 7. února ve 21.40 na Primě.

Veronika pracuje jako prodavačka v diskontní prodejně. Vloni se stala vdovou a vychovává čtyřletou dceru Elišku. Obě bydlí v bytě, který její manžel zdědil po prarodičích. Před nedávnem se pustili do rekonstrukce. Zbořili zeď, vytrhali parkety, ale Vladan náhle zemřel. Jejich kamarádka Zuzana udělala v rámci přátel sbírku, oslovili stavební firmu, Veronika použila peníze, které měli na rekonstrukci a dali společně dohromady to, co bylo rozkopané. Na co už nezbylo, je chodba a kuchyň.

Kuchyň disponovala historickými kousky
Kuchyň disponovala historickými kousky (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Proto by si Veronika rozhodně přála právě novou kuchyň. Tu měli v plánu i s Vladanem. Kuchyň by měla být světlá, ze stropu chtěli sundat obložení. Také by si přáli nové dveře. Jediné dveře má Eliška do svého pokojíčku. Do obýváku dát dveře nemohli kvůli pianu, přemýšleli o nějakých zašupovacích. Veronika nemá vyhraněný styl. Nemusí věci ultra moderní ani na druhou stranu věci hodně staré. Říká, že její styl je něco mezi. Nemá ráda žlutou barvu na stěnách. Když se k Vladanovi nastěhovala a uviděla žluté stěny, hned je přemalovali na bílo.

Do obýváku dát dveře nemohli kvůli pianu
Do obýváku dát dveře nemohli kvůli pianu (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Jednoduché linie polic doplňují vybavení kuchyně
Jednoduché linie polic doplňují vybavení kuchyně (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Veronika do Vladanovy smrti ráda vařila. Společně cestovali, chodili na procházky a jezdili na kolech. Veronika s Eliškou mají koloběžky. Eliška ráda brnká na piano, zpívá a tančí. Vladan měl rád staré věci. V bytě je několik „kousků“, které si Veronika přeje zachovat. Klavír po mamince a sekretář po babičce. Samozřejmě, že se designéři vrhnou do předělání kuchyně a že by k tomu něco přidali – třeba předsíň se všemi dveřmi. Možná se pustí do lehkého redesignu celého bytu, ale větší úpravy dělat nebudou – s ohledem na to, že se ostatní věci dělaly teprve nedávno.

Původní zařízení obývacího pokoje volalo po modernizaci
Původní zařízení obývacího pokoje volalo po modernizaci (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Styl jednoznačně reflektuje starožitnou původní kredenc s jídelním stolem
Styl jednoznačně reflektuje starožitnou původní kredenc s jídelním stolem (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

A jak se na proměnu dívají designéři Kamila Douděrová a František Kobližka?

Hodnocení designérů: "Proměna měla být na první pohled snadná, co se týká rozsahu proměňovaných místností. Jednalo se v podstatě o kuchyň. Pocit byl pro nás jedním slovem respekt. Respekt k historickým kusům nábytku, respekt k osudu a znamením, která Veroniku s Eliškou potkaly. Snažili jsme se co nejcitlivěji zakomponovat starožitnou kredenc a stůl, a zároveň tak ponechat pietní místo pro zemřelého tatínka Elišky.

Eliška je malá parádnice a slečna
Eliška je malá parádnice a slečna (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Obklady ve formě šestiúhelníkové mozaiky tvoří nepřehlédnutelný prvek
Obklady ve formě šestiúhelníkové mozaiky tvoří nepřehlédnutelný prvek (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Problém byl na první pohled jen s dorovnáním podlahy, která se pod původním linem vydrolila až na škvárový násyp. Větší komplikaci jsme si způsobili my sami, když jsme se rozhodli na podlahu kuchyně použít dlažbu ve formě šestiúhelníkové mozaiky a její seskládání a položení zabralo dva dny. Ale výsledek stál za to.

Ložnice je společná pro Veroniku i Elišku
Ložnice je společná pro Veroniku i Elišku (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Nábytek kuchyně byl navržen v bílém, moderním, lesklém kontrastu
Nábytek kuchyně byl navržen v bílém, moderním, lesklém kontrast (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Styl jednoznačně reflektuje starožitnou původní kredenc s jídelním stolem. Tyto hodnotné kousky dostaly historizující podlahu, výraznou retro dlažbu, mozaiku s motivem různobarevného patchworku. Ostatní nábytek kuchyně byl navržen záměrně v bílém, moderním, lesklém kontrastu, abychom nechali vyniknout kresbu kořenice na starožitném nábytku. Ke starožitnému stolu jsme se nebáli zkombinovat bleděmodré plastové židle. Za vychytávku v nové kuchyni považujeme schovanou dětskou kuchyňku ve velké kuchyňské vysoké skříni, celkový vzhled tedy nebude ničím rušen, přesto si zde svůj svět najde i malá Eliška pouhým otevřením dveří.“

Mozaika s motivem různobarevného patchworku dokonale sedne do interiéru
Mozaika s motivem různobarevného patchworku dokonale sedne do interiéru (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Těšte se na unikátní proměnu nové série – bude zábavná, dojemná a plná praktických rad.

Partnerem této sezóny pořadu je společnost Raiffeisen Stavební spořitelna (www.rsts.cz).

Příště se těšte na proměnu celého bytu pro vdovu se třemi holčičkami.

Publikováno: 6. 2. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima