Kam míří trendy bytových dekorací pro rok 2022? To ukáže FOR DECOR & HOME

Zatímco podzimní ročník FOR DECOR & HOME představil novinky pro letošní vánoční svátky, v únoru uvede trendy pro rok 2022. Jak se změní bytové dekorace a co ovládne český trh? To zjistí návštěvníci kontraktačního veletrhu dekorací, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového zboží, který proběhne od 24. do 26. února 2022 v areálu výstaviště PVA EXPO PRAHA.

Veletrh FOR DECOR & HOME opět láká na nejnovější trendy (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com)

Hlavním znakem současné náročné doby je propojení pracovního a domácího prostředí, které se stává v českých domácnostech trendem. Na něj reagují také výrobci, kteří nabízejí varianty pohodlného pracovního prostoru, aniž by tím utrpělo naše pohodlí a zdraví. Jedním z výrazných atributů v příštím roce bude podle odborníků také přenos přírodních prvků do domova, aby se i v interiéru udrželo spojení člověka s přírodou. Již dnes jsou stále oblíbenější také povrchové úpravy přírodního dřeva a nábytku, kuchyně a koupelny mnohdy doplňují povrchy ze surového dřeva nebo kamene. A to pro navození pocitu tepla a hloubky. Jak se ještě projeví příroda v bytovém interiéru?

„V roce 2022 budou zelené rostliny, a dokonce i stromky v květináčích nadále pronikat dovnitř domovů a bytů. Je jich stále více a lze s jistotou říct, že některé začínají připomínat skutečnou džungli! A to je zcela normální: kdo by si nechtěl osvojit pozitivní přístup orientovaný na ekologické dekorace? Pokojové rostliny čistí a ochlazují vzduch a přinášejí do interiéru klid přírody. Rostliny v květináčích působí jako živé umělecké dílo, tím spíše, když jsou větší či ve skupinkách,“ říká Petr Pazdera ze společnosti Decorium, pravidelný vystavovatel veletrhu FOR DECOR & HOME.

 K jaru a létu patří i keramická výzdoba
K jaru a létu patří i keramická výzdoba (Zdroj: PVA Expo Praha)

Floristika i dárkové zboží

Kontraktační veletrh FOR DECOR & HOME toho ale představí mnohem víc. Nabídne obchodníkům zboží cílené především na produkty pro jaro, zahrady, Velikonoce či svátek sv. Valentýna, ale nebude chybět i široký výběr dekorací celoročních. K jaru a létu patří rovněž keramická výzdoba, nápadité zahradní dekorace a v neposlední řadě i obor floristiky. Celistvost bohatému a různorodému spektru dekorací na veletrhu dodají též kuchyňské doplňky a oblíbené dárkové zboží.

Mezi vystavovateli se objeví významné společnosti a výrobci nejen z České republiky. Nebudou chybět přední importéři a výrobci dekorací jako např. MOREX, AUTRONIC, DAKLS, DECORIUM, EDWILAN, PRODEX IMPORT či slovenská společnost SIMONS TRADE. K vidění budou i nové kolekce dárkového zboží, například od MYRIS TRADE a mnoha dalších firem. Vystavovatelé se mohou na veletrh hlásit již teď. Více informací o veletrhu najdete na www.fordecor.cz.

Na veletrhu FOR DECOR & HOME najdete sortiment nejvýznamnějších firem

Hlavními tématy pro FOR DECOR & HOME ve dnech 24. až 26. února budou produkty pro jaro, zahrady, Velikonoce či svátek sv. Valentýna, ale nebude chybět také široký výběr dekorací celoročních, a to včetně trendů a novinek pro vánoční svátky roku 2022. K jaru a létu patří i keramická výzdoba, nápadité zahradní dekorace a v neposlední řadě i obor floristiky. Celistvost bohatému a různorodému spektru dekorací na veletrhu dodají též kuchyňské doplňky a oblíbené dárkové zboží.

Návštěvníci se mohou těšit na významné novinky v rámci veletrhu FOR DECOR & HOME. Poprvé se zde totiž představí společnost ST. GABRIEL a zahraniční produkty budou nabídnuty polskou expozicí čítající flotilu desítky společností.

Zelené rostliny i stromky v květináčích Budou pronikat dovnitř domovů a bytů
Zelené rostliny i stromky v květináčích Budou pronikat dovnitř domovů a bytů (Zdroj: PVA Expo Praha)

Mezi vystavovateli se však objeví i tradiční oblíbené značky a výrobci nejen z České republiky. Nebudou chybět přední importéři a výrobci dekorací jako např. MOREX, AUTRONIC, DAKLS, DECORIUM, EDWILAN, PRODEX IMPORT, NEKUPTO či slovenská společnost SIMONS TRADE. K vidění budou i nové kolekce dárkového zboží, například od MYRIS TRADE a mnoha dalších firem.

Zvláštní pozornost věnujme společné velké ostrovní  expozici polských firem, které zastřeší společnost Lower Silesia Voivodeship. Prezentován bude různorodý sortiment dárkového a dekorativního charakteru, například keramické originály, křišťálové výrobky pro stolování, dárková přáníčka, ale i tradiční perníčky či značková vína. Zde jsou zástupci polské strany, které můžete navštívit na stánku číslo 2B05: EÖKKE, ESTERA GRABARCZYK, JULIA CRYSTAL FACTORY, PIERNIKI WROCLAVSKIE, PRACOWNIA CERAMICZNA TOSZONA, SZYNOL – PRACOWNIA CERAMIKI. Všichni zmínění vystavovatelé budou mít na letňanském výstavišti svou premiéru, přijďte je podpořit svou návštěvou.

Pro obchodníky a profesionály jsou připraveny volné vstupenky na základě registrace na webu veletrhu. Milovníci dekorací mohou získat 50% slevu na vstupné.  Akci je možné navštívit denně od 10 do 18 hod. 

Publikováno: 13. 2. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima