JSSS: Statečná vdova se třemi holčičkami

Eva je maminkou tří roztomilých děvčat. Na první pohled vypadají šťastně, ale osud k nim byl krutý. Eva je bez manžela a holky vyrůstají bez tatínka. Holčičky se tísní v pokojíčku, který připomíná skladiště. A maminka Eva nemá žádné soukromí. Sama si s prostorem ani s jeho řešením neví vůbec rady. A tak musí přijet pořad Jak se staví sen, aby to dal do pořádku – a na stísněné prostory jsou experti designéři Andrea a Marek.

Přeměna nejen dětského pokojíčku pro maminku tří holčiček (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Statečná vdova se třemi holčičkami

Premiérový díl Jak se staví sen uvidíte v pondělí 14. února ve 21.40 na Primě.

Eva je na mateřské dovolené. Předtím dělala asistentku vedení v marketingové agentuře. Starší dvě holčičky Valerie a Izabela chodí do školky, s nejmladší Lilien je doma. Zesnulý manžel Jiří pracoval v obchodě s elektronikou. Spolu jako pár hodně sportovali, chodili běhat a do posilovny. Byt se nachází v paneláku a jedná se o malé 2KK – obývák s kuchyňským koutem a rozkládací gauč, který už zažil své.

Na něm Eva přespává. Gauč by měl být na každodenní spaní, ale není pohodlný, a tak si tam Eva nosí matraci. V obýváku s ní spí v postýlce zatím i nejmladší dcera. V chodbě stihli s manželem udělat nosný podhled. Pokojíček, kde dřív bývala manželská ložnice, slouží zatím dětem pouze k přespávání, a protože rodina nemá dostatek úložných prostor, ale hodně věcí, tak je to zároveň i takové skladiště.

V obýváku spí s maminkou v postýlce zatím i nejmladší dcera
V obýváku spí s maminkou v postýlce zatím i nejmladší dcera (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Eva by si přála především pořádný dětský pokoj. Vlastní prostor pro dcerky, kde si budou rády hrát, učit se a zvát si kamarády. Podle Evy by bylo řešením spaní umístit na palandy, pod nimi vytvořit místo pro hračky, a co je důležité – chytře vymyslet hodně úložných prostor a pod okno umístit místo pro učení. Eva má ráda kulaté věci, jednoduchý a čistý styl. Manžel měl rád fialovou, růžovou, červenou nebo oranžovou.

Naproti tomu jsou Evy ideální představou bílé zdi. Její dcerky mají rády pohádku Máša a medvěd, Piráty, prasátko Peppu, Krtečka, Ledové království, Mimoně, Odvážnou Vaianu. Holky jsou také rády v pohybu – hodně času tráví venku na hřišti. Nejstarší Valerie plánuje chodit na rugby. Rodina na ničem netrvá – jen potřebují pořádné úložné prostory – na věci, hračky, kola apod. Na co se vrhnou Andrea s Markem? Nebo že by zase udělali skoro celý byt?

Eva by si přála především pořádný dětský pokoj
Eva by si přála především pořádný dětský pokoj (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

A jak se na proměnu dívají designéři Andrea Hylmarová a Marek Povolný?

Hodnocení designérů: „První nápady se rodily déle než obvykle. Jasno jsme měli hned snad jen v tom, že chceme využít nějaké decentní barevné kontrasty a že budeme lehce rozšiřovat dětský pokoj na úkor kuchyně. V dětském pokoji jsme dlouho přemýšleli hlavně nad uspořádáním dětských postelí, protože prostor není velký a dostat do něj vše potřebné pro tři děti byl trochu oříšek.

Rodina nemá dostatek úložných prostor
Rodina nemá dostatek úložných prostor (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Nadčasově se použila v obýváku lahvově zelená barva na čalouněném nábytku
Nadčasově se použila v obýváku lahvově zelená barva na čalouněném nábytku (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Nejtěžší pro nás bylo poprat se s prostorem dětského pokoje, ale následně také celkově s úložným prostorem. Zejména pro Evu, která neměla vlastní šatní skříň. To nás dovedlo až k dispoziční úpravě předsíně a navázané komory. V tomto místě vznikly i nově pojaté dveře, schované do truhlářské konstrukce.

V chodbě se stihl původně  udělat nosný podhled
V chodbě se stihl původně udělat nosný podhled (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
V tomto místě vznikly i nově pojaté dveře, schované do truhlářské konstrukce
V tomto místě vznikly i nově pojaté dveře, schované do truhlářské konstrukce (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Stylově jsme se na naše poměry vcelku odvázali :-) a použili v obýváku lahvově zelenou barvu na čalouněném nábytku. Zajímavé byly hlavně jídelní židle, které nás zaujaly na první dobrou. Zbytek pokoje, včetně kuchyně, zůstal neutrální. U holčiček jsme se chtěli vyhnout tradiční růžové a zvolili jsme jemnou pastelovou barvu oscilující někde mezi korálovou a lososovou. Celým bytem pak prochází vinylová podlaha v dekoru světlejšího dřeva s výraznou strukturou.“

Nejtěžší bylo poprat se s prostorem dětského pokoje a s úložným prostorem
Nejtěžší bylo poprat se s prostorem dětského pokoje a s úložným prostorem (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Podle Evy by bylo řešením spaní umístit na palandy, pod nimi vytvořit místo pro hračky
Podle Evy by bylo řešením spaní umístit na palandy, pod nimi vytvořit místo pro hračky (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Těšte se na unikátní proměnu nové série – bude zábavná, dojemná a plná praktických rad.

Partnerem této sezóny pořadu je společnost Raiffeisen Stavební spořitelna.

Příště se těšte na proměnu pro zasloužilou matku a babičku.

Zdroj informací: pořad Jak se staví sen

Celkové uspořádání bytu bylo trochu chaotické
Celkové uspořádání bytu bylo trochu chaotické (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Publikováno: 13. 2. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima