Česká amatérská cyklistka překonala profesionálky

Z údajů zveřejňovaných na celosvětové atletické aplikaci Strava vyplývá, že tuzemská amatérská cyklistika má světovou rekordmanku. Kateřina Rusá překonala se svými 50 tisíci kilometry najetými za rok 2021 výkony těch nejlepších profesionálek.

Příběh české amatérské cyklistky, která překonala profesionály (Zdroj: ACCEDO Czech Republic Communications s.r.o.)

Fenomenální nizozemská závodnice Annemiek van Vleutenová soutěžící za tým Movistar obsadila v žebříčku cyklistických profesionálek první místo s ročním objemem 30 352 km. Druhá v pořadí, Italka Erica Magnaldi z týmu Ceratizit, v minulém roce najela "pouhých" 25 471 km.

Česká amatérská cyklistka překonala profesionálky

„Kdykoli jsem dělala nějaký sport, šla jsem do toho naplno. Byla jsem zvyklá hrát volejbal třeba pětkrát týdně a pořád jsem se chtěla zlepšovat. Po několika letech hledání štěstí na volejbalovém kurtu jsem se rozhodla přesednout na kolo,“ komentuje Kateřina Rusá svou zálibu v dlouhých vzdálenostech. Předloni svým celkovým nájezdem 45 678 km pomyslně objela zeměkouli.

V sedle strávila přes 2000 hodin a v průměru najela během roku týdně kolem 1000 kilometrů
V sedle strávila přes 2000 hodin a v průměru najela během roku týdně kolem 1000 kilometrů (Zdroj: ACCEDO Czech Republic Communications s.r.o.)

V loňském roce pak pokořila neuvěřitelnou hranici 50 tisíc kilometrů. Výškové metry by jí loni stačily osmatřicetkrát k vystoupání na Mount Everest, v sedle strávila přes 2000 hodin a v průměru najela během roku bez ohledu na počasí týdně kolem 1000 kilometrů. A to vše při zaměstnání na plný úvazek. Kateřina na svých vyjížďkách testuje silniční kola tuzemského výrobce.

Kateřina Rusá překonala svými výkony nejlepší profesionálky
Kateřina Rusá překonala svými výkony nejlepší profesionálky (Zdroj: ACCEDO Czech Republic Communications s.r.o.)

Kateřina Rusá (*1986) vystudovala VŠE v Praze a pracuje jako redaktorka a editorka on-line magazínu. V minulosti hrála závodně volejbal, je dvojnásobnou mistryní ČR ve stolní hře scrabble.

Zdroj informací: Festka

Publikováno: 17. 2. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima