Kniha od Azri Stephanie: Aktivujte svou psychickou odolnost

Psychická odolnost je vlastnost, kterou v dnešním světě opravdu potřebujeme. Pomáhá nám vypořádat se s nesnázemi, které nás potkávají. Je mocnou zbraní, díky níž překonáme i ty největší výzvy svého života. A co je na ní nejlepší? To, že ji můžeme budovat, ať jsme jakéhokoli věku.

Aktivujte svou psychickou odolnost a zvládnete životní výzvy (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) )

Zvládání životních výzev

Kniha od Stephanie Azri -  Aktivujte svou psychickou odolnost. Autorka představuje 12 základních dovedností, které potřebujeme k aktivaci své psychické odolnosti. V každé kapitole najdete kromě krátkého popisu dané schopnosti také různá cvičení, aktivity a samozřejmě též příklady ze života lidí, kteří procházeli něčím podobným jako vy. Každá dovednost v sobě pojí techniky známé z kognitivně-behaviorální terapie, pozitivní psychologie a intervence zaměřené na řešení.
Knihu uvítají lidé se zájmem o téma psychické odolnosti a zvládání životních výzev.

Stephanie Azri pracuje jako klinická sociální pracovnice. Má více než desetiletou zkušenost s budováním psychické odolnosti a rozpoznáváním časných depresivních příznaků a dalších psychických problémů u dětí a mladých lidí.

Odolnost je důležitý faktor, ovlivňující reakce jednotlivce na nepříjemné události
Odolnost je důležitý faktor, ovlivňující reakce jednotlivce na nepříjemné události (Zdroj: Nakladatelství Portál)

Odolnost je důležitý faktor, ovlivňující reakce jednotlivce na nepříjemné události. Netýká se to jen dospělých, ale také dětí, jejichž psychická odolnost je podstatně slabší a jsou tudíž více zranitelné. Kniha nás naučí, jak si svou psychickou doolnost aktivovat a jak zvládat životní výzvy.

  • Překlad: Petra Diestlerová
  • Rok vydání: 2022

Knihu zakoupíte v knihkupectví nebo na e-shopu nakladatelství Portál.

Publikováno: 19. 4. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima