Margaret Robinson Rutherford: Perfektně skrytá deprese

Pokud vám jako malým říkali, že bolestivé emoce jsou známkou slabosti, nebo že pokud jste zranitelní, je to pro vás nebezpečné, možná jste si vytvořili život, který vypadá na první pohled perfektně. O tom, jak nebezpečné jsou deprese vypráví kniha Margaret R. Rutherford Perfektně skrytá deprese.

Perfektně skrytá deprese je kniha o tom, když váš život vypadá perfektně, ale stále vám něco chybí (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Smutek maskovaný perfekcionismem

Margaret Robinson Rutherford - Perfektně skrytá deprese

Když váš život vypadá perfektně, ale stále vám něco chybí…
Pokud vám jako malým říkali, že bolestivé emoce jsou známkou slabosti, nebo že pokud jste zranitelní, je to pro vás nebezpečné, možná jste si vytvořili život, který vypadá na první pohled perfektně. Působíte úspěšně, zapojujete se do veřejného dění, zdá se, že jste vždy ochotni pomáhat druhým.

V čem je tedy problém? Jste plni sebekritičnosti a zahanbení, nedovolíte si dát najevo svůj strach, hněv, ztrátu nebo zármutek. Je vám jasné, že něco není v pořádku, ale nejste si jisti, co to je. Máte pocit, že jste v pasti a sami. Pokud je tomu tak, možná máte perfektně skrytou depresi.

5 fází uzdravení - uvědomění, odhodlání, konfrontace, spojení a změna. Tento průvodce pomůže rozpoznat perfekcionismus, identifikovat destruktivní myšlenkové scénáře, objevíte díky němu mocné strategie zvládání nepříjemných pocitů, a co je nejdůležitější, zjistíte, že když si řeknete o pomoc, nebude to známka slabosti, ale síly.

Knihu uvítají terapeuti, lidé s perfekcionistickým zaměřením a lidé s depresí.

Máte pocit, že jste v pasti a sami. Pokud je tomu tak, možná máte perfektně skrytou depresi
Máte pocit, že jste v pasti a sami. Pokud je tomu tak, možná máte perfektně skrytou depresi (Zdroj: Nakladatelství Portál)

Margaret Robinson Rutherford, Ph.D., je klinická psycholožka s více než pětadvacetiletou praxí. Pracuje s lidmi s depresí a se vztahovými problémy. Publikuje blog a podcasty s tematikou perfektně skryté deprese a má velmi sledovanou prezentaci na Facebooku, kde nabízí i konzultace.

Publikováno: 27. 3. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima