Bez Jana Kopřivy by Receptář nebyl úplný

Jan Kopřiva je stálicí v pořadu Receptář sám, i společně s Ludmilou Duškovou. Oba jsou odborníky na oblast rostlinstva na našich zahradách. Zásobují diváky i čtenáře cennými radami co zasít, kdy, jak a proč. Informují o chorobách rostlin a rostlinných škůdcích, vysvětlují přednosti přírodního hnojiva a učí zahrádkáře myslet ekologicky.

Jan Kopřiva je stálicí v pořadu receptář i odborníkem na slovo vzatým (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Rozhovor s Janem Kopřivou

1) V pořadu nebude ani v další sezoně chybět Vaše zahrádkářská poradna. Jaká témata jste si pro diváky připravil?

Budou to témata, která aktuálně řeší problémy daného okamžiku vegetační sezóny. Představíme zajímavé novinky mezi zeleninovými odrůdami, způsoby a prostředky ochrany rostlin a celou škálu možností agrotechnických zásahů s použitím zajímavé mechanizace a nářadí. Každý pěstitel tu prostě najde celou fůru rad, nápadů a inspirací pro zahradu.

V nových dílech Receptáře bude Jan Kopřiva opět radit a pomáhat
V nových dílech Receptáře bude Jan Kopřiva opět radit a pomáhat (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

2) Za poslední léta se objevilo hodně mechanických pomocníků na zahradu. Který stroj je podle Vás nejlepší pomocník a každý zahrádkář by si jej měl pořídit?

Rozhodujícím faktorem při výběru vhodné mechanizace je velikost obdělávaného pozemku a struktura pěstovaných plodin. Vždy se snažíme doporučit takový mechanizační prostředek, který bývá celoživotním pomocníkem. Kromě kvality se snažíme upřednostnit české výrobky.

Ani v další sezoně chybět zahrádkářská poradna s Janem Kopřivou a Lídou Duškovou
Ani v další sezoně chybět zahrádkářská poradna s Janem Kopřivou a Lídou Duškovou (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

3) Na popularitě nabývá pěstování zeleniny na balkonech či terasách. Jaké rostliny byste doporučil k takovému pěstování začátečníkům?

I na balkoně či terase se dá vypěstovat zajímavá a kvalitní zelenina. Je to vždy samozřejmě jen alternativní řešení a sortiment druhů je omezený. My budeme doporučovat odrůdy zeleniny, která byla přímo vyšlechtěna do omezených půdních podmínek nádob. Jen namátkou, právě připravujeme radu, jak si vypěstovat brambory v nádobě. 

Publikováno: 18. 3. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima