Run for ProCit 2022: charitativní modrý běh na podporu autismu, pro kamarády a pro radost

Sdružení ProCit pořádá 2. dubna jako tradičně každým rokem charitativní rodinný modrý běh Run for ProCit. Akce probíhá při příležitosti Světového dne porozumění autismu, který se slaví po celém světě. Výtěžek z celé akce bude věnován na realizaci vzdělávacích a sportovně-relaxačních pobytů pro děti s poruchou autistického spektra a jejich rodiny.

Run for ProCit je charitativním během pro celou rodinu, zúčastnit se ho může každý (Zdroj: ProCit)

Run for ProCit 2022

Už šestý ročník charitativního rodinného modrého běhu se uskuteční v sobotu 2. dubna 2022 v Plzni v Borském parku. Run for ProCit je charitativním během pro celou rodinu, zúčastnit se ho může každý. „Jsme rádi, že patronem letošního ročníku Run for ProCit je Lumír Olšovský, český činoherní a muzikálový herec, vedoucí souboru muzikálu a operety plzeňského Divadla J. K. Tyla,“ oznámila Irena Vítovcová, předsedkyně Občanského sdružení ProCit. Připraveny jsou tratě v délce dva a pět kilometrů, nezapomíná se ani na dětský běh. Zpestřením pro běžce dobrodruhy bude dobrovolný úsek trasy s modrým překvapením. Připravili jsme startovací balíček, který bude obsahovat Pomožky – ponožky, které pomáhají – a pamětní medaili. V závěru akce se vyhlásí výsledky závodu a dojde k ocenění tří nejlepších běžců a běžkyň z každého běhu,“ vysvětlila Irena Vítovcová.

Charitativní modrý běh na podporu autismu Run for ProCit 2022
Run for ProCit 2022 (Zdroj: ProCit)

Pro všechny účastníky dubnového běhu bude zajištěn bohatý doprovodný program. Pro děti se připravují další sportovní aktivity, skákací hrad a malování na obličej. Dospělí si v minulých letech mohli například prohlédnout obrázky klientů Občanského sdružení ProCit v rámci putovní výstavy Art with autism, poslechnout písničky Vlaďky Bauerové, vydražit hokejové a fotbalové dresy plzeňských klubů a ani letos tomu nebude jinak. Akcí bude provázet moderátor Stanislav Jurík a k dobré náladě i k odpočinku po běhu bude k dispozici výborná káva a vybraná jídla.

Součástí akce byly i další doplňkové hry pro děti i rodiče
Součástí akce byly i další doplňkové hry pro děti i rodiče (Zdroj: ProCit)

Charitativní běh Run for ProCit je možné podpořit zakoupením startovného nebo koupí drobného dárku v den závodu. Výtěžek poputuje na pomoc rodinám, které pečují o dítě s poruchou autistického spektra.

Propozice akce:

  • 08:30 – registrace
  • 10:00 – start dětského běhu
  • 10:15 – start běhu na 2 km
  • 10:45 – start běhu na 5 km
Součástí akce byly i další doplňkové hry pro děti i rodiče
Součástí akce byly i další doplňkové hry pro děti i rodiče (Zdroj: ProCit)

Online registrace k závodu je možná do 1. dubna 2022 do 12:00 hodin na www.runforprocit.cz.

Charitativní běh Run for ProCit je možné podpořit zakoupením startovného nebo koupí drobného dárku
Charitativní běh Run for ProCit je možné podpořit zakoupením startovného nebo koupí drobného dárku (Zdroj: ProCit)

Publikováno: 23. 3. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima