Evie Dunmore: Rebelky z Oxfordu - Jak svrhnout vévodu

Poutavá kniha o tom, že když si ženy chtějí prosadit své zájmy, obvykle se jim to podaří. Píše se rok 1879 a svět ovládaný muži se otřese v základech. Annabelle Archerová, aspirantka na jednu z prvních studentek Oxfordské univerzity a proti vévoda z Montgomery, který na příkaz královny řídí britskou politiku. Kdo vyhraje souboj důvtipu a strategie?

Napínavý román Rebelky z Oxfordu - Jak svrhnout vévodu (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Rebelky z Oxfordu - Jak svrhnout vévodu

Autorkou je Evie Dunmore,  bestsellerová autorka USA Today, spojila při psaní série Rebelky z Oxfordu kouzelné scenerie města Oxford se svou vášní pro historické romance, ženské průkopnice a vše viktoriánské.

Vystudovala diplomacii, a to právě na Oxfordské univerzitě. Živí se jako konzultantka a je členkou Asociace romantických spisovatelů RNA. V současné době žije v Berlíně a lásku k Velké Británii 19. století soustřeďuje do svého psaní a sbírky tartanových plédů.

Dokáže mladá studentka svrhnout prohnaného vévodu?
Dokáže mladá studentka svrhnout prohnaného vévodu? (Zdroj: Nakladatelství Grada)

O knize:

Píše se rok 1879 a svět ovládaný muži se otřese v základech. Annabelle Archerová dostane jedinečnou příležitost stát se jednou z prvních studentek Oxfordské univerzity. Stipendium jí poskytne dámský spolek, který se snaží prosadit volební právo pro ženy. Má to ovšem jednu podmínku ­– Annabelle musí na oplátku najít vlivného muže, který se postaví za zájmy spolku. Jejím cílem se stane chladný a vypočítavý vévoda z Montgomery, který na příkaz královny řídí britskou politiku.

Když si Annabelle najde cestu na jeho panství, rychle si uvědomí, že největší výzvou bude mu odolat. Vévodu tvrdohlavá intelektuálka dohání k šílenství, a co je ještě horší, zdá se, že kvůli ní úplně ztrácí svou chladnou rozvahu. Ale nebyl by nejlepším stratégem v zemi, kdyby se s ní nepokusil vyjednat docela jinou dohodu…

Knihu můžete zakoupit i jako e-knihu v Nakladatelství GRADA.

Publikováno: 24. 3. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima