Láká vás bio zahradničení?

Bio zahradničení je moderní způsob, jak pěstovat polní plodiny, ovoce, zeleninu nebo byliny tak, abychom nemuseli vůbec používat průmyslová hnojiva a chemické postřiky prosti škůdcům.

Biozahradničení vás naučí tato zajímavá kniha (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

Základní kurz bio zahradničení - Peter Berg

V této knize nás krok za krokem za pomoci mnoha ilustračních obrázků autor uvádí do základů biozahradničení. Čtenář může nahlédnout přes rameno zkušenému odborníkovi a snadno se přiučit, jak na své vlastní zahrádce udržitelným způsobem zahradničit a pěstovat si zdravé ovoce a zeleninu.

Jaké předpoklady pro biozahradničení moje zahrada již splňuje? Jak lze půdě prostřednictvím kompostu či okopávky, plení a mulčování zajistit správnou výživu a péči? Jak se postarat, aby rostliny byly odolné, a co a kdy na zahradě od jara do zimy dělat? Tento základní kurz vám bude průvodcem na cestě za vlastní biozahradou!

V této knize nás krok za krokem za pomoci mnoha ilustračních obrázků uvádí do základů biozahradničení
V této knize nás krok za krokem za pomoci mnoha ilustračních obrázků uvádí do základů biozahradničení (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

Peter Berg hospodaří se svou rodinou na biodynamické farmě v oblasti trojmezí Německa, Francie a Švýcarska. Již třetí generace rodiny Bergů tam podle požadavků biodynamického zemědělství obhospodařuje 35 hektarů půdy. Od počátku se zaměřují na pěstování široké palety druhů zeleniny a bylin a dodávají je koncovým zákazníkům. V roce 1984 dokonce spustili jako první v Německu dnes tak oblíbené „bedýnky“.

Pro veřejnost provozují jedinečnou biodynamickou výukovou zahradu s více než 200 druhy jedlých rostlin. Ve své práci navazuje rodina na Marii Thun, jejíž biodynamický výsevní kalendář s úspěchem vychází i u nás. Peter Berg je častým hostem v televizi a pravidelně pořádá ve své výukové zahradě kurzy biozahradničení, kterých se můžete zúčastnit i vy.

Překlad: Jana Čeřenov

Knihu zakoupíte v knihkupectví nebo na www.knihykazda.cz.

Publikováno: 8. 4. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima