Smarticular: Jedlá soda - prostředek téměř na vše

Jedlá soda je prostředek téměř na všechno. Pomůže vám v kuchyni, ale i v domácnosti celkově. Je to takový malý a nenápadný všestranný pomocník, se kterým upečete moučník, vyčistíte kuchyni, ulevíte svému zažívání i své peněžence. Jedlá soda zastane práci za desítky chemických přípravků. Vyzkoušejte jí a používejte všude, kde to je lze.

Jedlá soda je malý zázrak pro vaši domácnost (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

Ačkoliv tento nenápadný bílý prášek koupíte téměř v každém supermarketu, jeho podivuhodné schopnosti zná jen málokdo. Naši prarodiče sodu ještě běžně používali, později však upadl tento „zázračný prostředek“ do zapomnění, protože jej stále více vytlačovaly nejrůznější výrobky v lákavých obalech. Přitom to jde téměř vždy mnohem levněji, zdravěji a ekologičtěji – s jedlou sodou!

Jako bezpečná a udržitelná alternativa a zároveň univerzální domácí prostředek nahradí jedlá soda mnoho dalších výrobků v domácnosti, kuchyni, koupelně, při praní i na zahradě. Navíc je oproti nim téměř zadarmo, skvěle funguje a nezanechává za sebou žádné látky škodlivé pro životní prostředí. To je hodně dobrých důvodů, proč by jedlá soda neměla chybět v žádné domácnosti.

Jedlá soda je:

  • prospěšná pro zdraví: Díky jedlé sodě se můžete ve své domácnosti zbavit mnoha pochybných látek v deodorantech, mycích prostředcích, vlasové kosmetice a spol. a nahradit je neškodnými, ale stejně účinnými alternativami.
  • prospěšná pro životní prostředí: Domácí alternativy s jedlou sodou nešetří jen ohromné množství obalového odpadu a chemie, ale jsou také zcela neškodné pro životní prostředí.
  • prospěšná pro vaši peněženku: Zapomeňte na drahé speciální výrobky na každý problém, díky mnohem levnější jedlé sodě bude většina z nich zbytečná.
  • prospěšná pro vás osobně: Výroba domácích pomocníků přináší radost, podporuje kreativitu, posiluje sebevědomí, a navíc díky ní budete o něco nezávislejší.

Nechte se inspirovat i vy a udělejte tak něco pro přírodu!

Víte, proč by jedlá soda neměla chybět v žádné domácnosti?
Víte, proč by jedlá soda neměla chybět v žádné domácnosti? (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

O autorovi:

Smarticular.net - Od roku 2014 zveřejňuje tento berlínský portál návody a tipy na jednoduchý a udržitelný život. Namísto pouhého poukazování na problémy, představuje denně nová řešení, recepty a alternativy, díky nimž může být život o něco jednodušší a ekologičtější. Návody a různá řešení se neustále vyvíjejí i díky nesčetným věrným příznivcům, kteří je sami zkoušejí a přinášejí své vlastní zkušenosti. Zakoupíte v knihkupectví nebo na stránkách nakladatelství Kazda.

Publikováno: 23. 4. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima