Diamanty jsou věčné, ale nejlepším přítelem ženy je čokoláda

Pro Lucy neexistuje nic, co by nevyléčila čokoláda, od zlomeného srdce až po bolest hlavy. Je to jediná věc, na kterou se může spolehnout. Pokud to máte stejné jako Lucy, je tu pro právě vás poutavá kniha Čokoládový klub. Vtipné, veselé, neuvěřitelně dojímavé a dokonalé čtení, po kterém byste měli sáhnout, pokud potřebujete povzbudit na mysli.

Čokoládový klub je tu pro každého, který by za čokoládu dal půl království (Zdroj: Nakladatelství Grada)

Čokoládový klub - Carolle Mathewsová

Hlavní hrdinky této bláznivé čokoládové knihy jsou Lucy, Nadia, Autumm, Chantal. Tyto čytři kamarádky jedí čokoládu k snídani, obědu i k večeři – nezastaví se před ničím a čokoláda je pro ně něco jako droga! Ač jsou každá jiná, tato vášeň je spojuje dohromady a tvoří jeden velký čokoládový klub. Scházejí se v kavárně, jejíž majitelé jsou excelentní cukráři a dokáží vytvořit luxusní čokoládové pochoutky, kterým holky nedokážou odolat a každou volnou chvíli je zde najdeme.

Lahodná pochoutka od začátku až do konce, to je kniha Čokoládový klub
Lahodná pochoutka od začátku až do konce, to je kniha Čokoládový klub (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Lucy není sama. Její přítelkyně Autumn, Nadia a Chantal sdílejí její vášeň a společně tvoří Čokoládový klub, který neváhá zasáhnout, když se v životě některé z nich objeví krize. A že jich je! To pak vždy vyhlásí čokoládovou pohotovost. Jejich záchranné akce jsou bláznivé a někdy hodně dobrodružné.

Lucy překročila třicítku a stále hledá tu pravou práci i toho pravého muže. Ani jedno se bohužel neobejde bez nehod. Lékem a útěchou je pro ni čokoláda, ve které se opravdu vyzná.

Nadia opustila skvělou práci i rodinu pro lásku, dnes má malého syna a manžela, který propadl hazardu. Je schopná slízat čokoládu i ze synkových sušenek, když na to přijde.

Autumn, dívka z vyšších vrstev s příliš citlivým svědomím, ohnivými kudrnami a příšerným vkusem, se stará o drogově závislou mládež, svou vlastní závislost však pečlivě skrývá.

Chantal je Američanka se čtyřicítkou na krku, bohatým manželem a nenaplněnou potřebou sexu. Její náhodní partneři způsobí řadu problémů, z nichž jí pomohou kamarádky a čokoláda.

  • knihu přeložila Kateřina Brabcová
  • vydalo nakladatelství GRADA
  • titul lze zakoupit též jako e-knihu

Publikováno: 25. 4. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima