Veletržní souběh FOR INTERIOR, DESIGN SHAKER a FOR GARDEN

Veletržní souběh FOR INTERIOR se koná od 31. března do 3. dubna v PVA EXPO PRAHA. Poradí vám s malým prostorem i s ergonomií v interiéru. Kromě trendů ze světa nábytku, interiérového designu či zahradní architektury přinese i bohatý doprovodný program. Během jeho konání odborníci poradí například s využitím prostoru v malém bytě nebo ergonomií, estetikou či ekologií v interiéru. Oficiálními vozy veletržního souběhu jsou automobily značky FORD.

Veletržní souběh FOR INTERIOR poradí s malým prostorem i s ergonomií v interiéru (Zdroj: PVA Expo Praha)

Veletržní souběh FOR INTERIOR

Stále více Čechů vnímá tuzemský design jako rovnocenný tomu světovému. „Každý má zkušenost z lockdownu, kdy musel být stále ve svých několika čtverečních metrech domova. Začaly se měnit požadavky na jeho rozčlenění a pro některé začal být místem, kde lze i pobývat, nejen přespávat. I český design reagoval na změny. Například jsou k vidění nové pracovní stoly pro domácí práci. Více lidí se věnuje malým sériím z masivu a oceňuje nábytek s hodnotou,“ říká kurátorka veletrhu DESIGN SHAKER Veronika Loušová.

Ergonomie je při zařizování interiérů nezbytná
Ergonomie je při zařizování interiérů nezbytná (Zdroj: PVA Expo Praha)

Veletrh interiérového designu nabídne prezentace současných trendů vybraných firem. Zájemci uvidí například kvalitní masivní nábytek v současných odlehčených tvarech. Do popředí se dostávají panely pro obklady stěn ze dřeva, u kuchyní je stále vyzdvihována ergonomie se spodními výsuvy a u horních skříněk se zvedacími dvířky směrem nahoru. Pro aktuální trendy se zúčastní několik společností s dekoracemi, ty nejlépe odrážejí měnící se trendy a snadno se obmění. V rámci DESIGN SHAKERU nebudou chybět ani atraktivní přednášky či workshopy, které se odehrají v centru celé akce Design Café v Hale 4.

Během veletržního souběhu bude kromě programu k vidění i portfolio produktů firem
Během veletržního souběhu bude kromě programu k vidění i portfolio produktů firem (Zdroj: PVA Expo Praha)

Kurátorka Veronika Loušová připravila na pátek 1. dubna blok dopoledních přednášek na téma Malá plocha není nedostatek. „Toto téma jsem zvolila právě s ohledem na současnou zkušenost s lockdowny, kdy si lidé více uvědomili, v čem bydlí. Najednou jsou byty malé, je třeba přidat místo pro práci pro dospělé i děti. Část lidí zůstává pracovat doma. Lidé se potřebují doma dobíjet. Byli jsme dlouho izolováni, a pokud jsme bydlení nevěnovali moc péče, nezískáváme zde energii a pocit bezpečí,“ dodává.

Jak uvádí Veronika Loušová, minimalismus čistých linií s poctivým řemeslem, který je v dnešní době módně nazvaný „udržitelný“, byl vždy dobrou strategií pro zařizování bytu. Masivnímu nábytku se bude věnovat příspěvek od Javoriny. V bloku se bude prezentovat také přírodní bavlněný textil pro povlečení v současných jemných barvách od Givili. Pohled designéra na funkční a praktické řešení interiéru nabídne designérka Diana Turinová. Řešení nemusí být drahá a začlenit do proměny můžete i venkovní plochy. Přemysl Písař bude hovořit o vertikálních zahradách, které mohou zlepšit klima v interiéru i v exteriéru.

Zájemci uvidí kvalitní masivní nábytek v současných odlehčených tvarech
Zájemci uvidí kvalitní masivní nábytek v současných odlehčených tvarech (Zdroj: PVA Expo Praha)

Inspirace pro interiér

V rámci doprovodného programu veletrhu se bude každý den od 13.30 konat v prostorách Design Café také série přednášek interiérové designérky Ivy Bastlové s názvem Jak zařídit interiér?, která se ve třech blocích zaměří na ergonomii, estetiku a ekologii. „Ergonomie je při zařizování interiérů nezbytná. Dozvíte se, jak si vytvořit základní dispozici prostoru, bez které se nedá postupovat dál, jaké jsou její zákonitosti a také úskalí. U tématu ergonomie se dále bude probírat výběr nábytku a jeho jednotlivé detaily. Na programu budou také nejčastější ergonomické chyby, kterých se lidé při zařizování dopouští,“ říká Iva Bastlová.

Ve druhé části programu zaměřené na estetiku Iva ukáže, jak se tvoří koncept, co to vlastně je a proč je tak důležitý. Ke konceptu se úzce váže i téma interiérových stylů. A tak se bude pokračovat ve výčtu a charakteristikách dnes nejvíce používaných stylů zařizování. Účastníci uvidí také čtyři finální koncepty – jeden v tmavých barvách v industriálním stylu, druhý velmi jemný, blízký stylu skandinávskému, dále barevný trendový koncept i pastelový romantický. V poslední části se přednášející zaměří na ekologii. Nejprve se posluchači dozvědí o mnoha druzích nových ekologických materiálů, které se většinou vyrábí z odpadu. Ať se jedná o plast nebo o organický materiál. Poté se podívají na reálné zařizování interiérů v eko podobě a hovořit se bude i o zdrojích a možnostech výroby. V rámci DESIGN SHAKERU proběhne také přednáška společnosti Lumiartsoft s názvem Vizualizace – získejte přesnou představu, v čem chcete bydlet, než bude pozdě.

V rámci výběrového veletrhu interiérového designu DESIGN SHAKER se představí například česká značka GIVILI s minimalistickým ložním prádlem z přírodních materiálů v nejvyšší kvalitě nebo nová tuzemská společnost MARIELI vyrábějící prémiové ložní prádlo a péřové výplně ze 100% prachového peří. Středočeská porcelánka Mulier se na veletrhu pochlubí designovými porcelánovými zásuvkami a vypínači ruční výroby, italské barvy a stěrky představí společnost VALPAINT. Vystavovatel LD Seating se pochlubí novou sérií židlí TRIVI, která se pyšní lehkým designem a konstrukcí umožňující dlouhodobé intenzivní používání. V rámci odvětví interiérového designu se budou prezentovat také společnosti POLSTRIN DESIGN, HOME STYLE, SCANDIUM, LUSITO, Svoboda a syn s moderními betonovými výrobky, sedací nábytek od firmy INNEX nebo společnost HON s nábytkem pro kanceláře a firemní prostory.

Souběžně navazuje i výstava FOR GARDEN
Souběžně navazuje i výstava FOR GARDEN (Zdroj: PVA Expo Praha)

Během veletržního souběhu bude kromě programu k vidění i portfolio produktů firem z nábytkářského oboru, designových skvostů, poctivého řemesla i moderních technologií. Nebudou chybět novinky v oblasti zahradní architektury, nábytku či zeleně. 

Veletrh FOR GARDEN, kromě výběru osvědčených produktů z odvětví zahradní architektury, zeleně, nábytku či zahradní a komunální techniky, představí i několik zcela nových firem. Populární posed, který dokáže ubytovat až pět dospělých, přiveze do Letňan TreeBee. Společnost BASPA uvede sortiment pro odpočinkovou část zahrady i se stylovým minibazénem, celoroční vířivkou či koupacím sudem. ALUKOV nabídne na míru vyráběná špičková terasová a bazénová zastřešení, StoneGallery.cz zase prémiové obklady a dlažby, které jsou k nerozeznání od pravého kamene, dřeva či jiného povrchu. Jak lze využít dešťovou vodu a čerpat dotaci v programu Nová zelená úsporám, poradí firma Dešťovka.eu. Své produkty nabídnou také Design & LifeStyle nebo Vratový H-servis. Společnost ROVEX ENGINEERING představí na veletrhu novinku v podobě speciální hliníkové pergoly SPACELUX, kterou lze doplnit obvodovým límcem – vzniká tak vizuálně „hranatá“ (kubická) pergola, která je ideálním doplňkem moderních domů s rovnými liniemi.

Již tradičně se na veletrhu FOR GARDEN představí firma BEST s krásnými a kvalitními betonovými výrobky pro zahradu. Na expozici firmy HUSQVARNA zase najdou návštěvníci řadu robotických sekaček Automower, které si poradí s jakoukoliv zahradou. Kdo chce vybavit svoji zahradu vířivkou, saunou, infrasaunou nebo solárními sprchami, uvidí inovativní řešení na stánku firmy HANSCRAFT. Pro zájemce o cvičební sestavy pro zahrady se naskytne mnoho inspirace na stánku WORKOUT EUROPE, kdo touží po kvalitní hamace, najde bohatý sortiment u společnosti Houpací sítě Hamaka.

Se zahradami úzce souvisí také chvíle pohody s grilováním. V Letňanech budou představeny také grilovací sestavy, například nové modely amerických grilů Broil King. Mezi vystavovateli nebude chybět ani široká nabídka rostlin pro zahrady, například od Petra Baďury, nebo portfolio probiotických produktů pro rostliny od firmy MANETECH.

Více na www.forinterior.cz  www.for-garden.cz, www.designshaker.cz.

Publikováno: 31. 3. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima