Druhý ročník projektu Česky pěšky startuje 2. dubna

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group („ČPP“) a Klub českých turistů pokračují i letos ve společném projektu Česky pěšky, který si dává za cíl inspirovat širokou veřejnost ke zdravému životnímu stylu a přirozenému pohybu prostřednictvím turistických pochodů. Zatímco loňská premiéra byla ve své jarní části značně ovlivněná pandemií, letos se do plánovaného harmonogramu vrací nejnavštěvovanější akce v Česku, včetně legendárního pochodu Praha-Prčice. Projekt odstartuje v sobotu 2. dubna pochodem „Do Okoře bez oře“.

Kateřina Neumannová, Vratislav Chvátal, předseda Rady pro prezentaci Klubu českých turistů, Jaroslav Besperát, předseda představenstva ČPP a Jakub Kohák (Zdroj: Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group)

„Projekt Česky pěšky je prevenční program, jehož hlavním cílem je motivovat a inspirovat širokou veřejnost k pohybu a aktivní podpoře zdraví a kondice. ČPP se dlouhodobě snaží vést českou populaci ke zlepšení životního stylu a projekt Česky pěšky do tohoto schématu přesně zapadá – chceme zvyšovat povědomí Čechů o zdraví a zaktivizovat prevenci vzniku nemocí a úrazů. Navíc chůze je ideální pohyb s minimální negativní zátěží a pobyt v přírodě přispívá k uchování nejen fyzického, ale i duševního zdraví,“ uvádí předseda představenstva ČPP Jaroslav Besperát.

Zahajovací ročník v roce 2021 zahrnoval 12 pochodů z kalendáře Klubu českých turistů a stejný počet je v plánu i letos. „Nabídku akcí pro nadcházející ročník jsme sestavili z 12 tradičních a hojně navštěvovaných pochodů. Účastníci si mohou vybírat z delších i kratších tras a mají možnost při svém putování českou krajinou poznat hrady, zámky, rozhledny, vyhlídková místa a další přírodní či kulturní památky. V harmonogramu se objeví například na děti zaměřené akce Pohádkový les v Krásné Lípě nebo tradiční mnichovická akce Po stopách kocoura Mikeše, třešničkou na dortu pak bude nejslavnější pochod v Česku, Praha-Prčice,“ říká předseda Rady pro prezentaci Klubu českých turistů Vratislav Chvátal.

Vybraných pochodů se zúčastní také noví ambasadoři projektu, olympijská vítězka Kateřina Neumannová a herec Jakub Kohák. „V mém případě nebylo o čem přemýšlet. Pohyb mě doprovází celý život, a právě turistika je pro mě po skončení aktivní lyžařské kariéry ideální kombinací sportu a času stráveného s rodinou. Mám v plánu se zúčastnit několika akcí a pokusím se nalákat také maximum známých a kamarádů. Právě v partě má totiž pro mě turistika největší kouzlo,“ zdůvodňuje své zapojení do projektu Kateřina Neumannová, kterou s tradiční nadsázkou doplňuje také Jakub Kohák: „Velmi si cením svého působení v tomto projektu, jelikož celý život k turistice podvědomě tíhnu. A až se toto mé angažmá dozví moje žena, připíšu si minimálně 5 plusových bodů. Už se těším, jak si společně v rodinném kruhu sedneme a budeme vybírat taková místa, která zatím neznáme. A Prčice?! To je tutovka!“

Celý projekt bude navíc po celý ročník 2022 pomáhat dobré věci. „Spojili jsme se s Nadačním fondem Děti Ukrajiny, který se zaměřuje na vzdělávání nejmenších příchozích z válkou zkoušené země. Spolupráce bude probíhat jak na bázi finanční, tak i materiální pomoci. Ukrajinským školákům ihned pomůžeme částkou 250 000 Kč“, uvedl Jaroslav Besperát a dodal: „Naše pomoc bude dlouhodobá. Chceme usnadnit integraci ukrajinských rodin do české společnosti, v rámci projektu jim zajistíme i možnost účasti na pochodech.“ Za Nadační fond doplnila informace Kristýna Švajnerová: „Za tuto spolupráci jsme velmi rádi. Oceňujeme, že pomoc přichází okamžitě, protože právě teď je nejvíce potřeba. Nad rámec financí navíc obdržíme množství věcných darů od sešitů až po desítky stolních počítačů. Osobně pak velmi kvituji také zapojení rodin uprchlíků do samotných pochodů, protože právě pozitivní zážitky potřebují děti i jejich rodiče velmi urgentně.“

Akcí zařazených do projektu Česky pěšky se může zúčastnit každý, a to jen za symbolické startovné. Každý účastník se na vybraných akcích navíc může zapojit do soutěže o skvělé turistické ceny. Podrobnosti a zajímavosti o jednotlivých akcích, o projektu ČPP a KČT Česky pěšky i o možnostech a pravidlech zapojení do soutěže jsou k dispozici na webu www.ceskypesky.cz.

Publikováno: 1. 4. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima