Felix Weiβ: Květiny - Rozpoznejte snadno 100 druhů

Svými pestrými květy vnášejí květiny barvy do jinak spíše jednotvárné zeleně a hnědi rostlinného světa. Jejich barevná nádhera má vlastně přitahovat jen hmyz, který je pak odměněn nektarem a současně se stará o opylení, ale kromě toho udělá radost i nám.

Rozpoznejte snadno 100 druhů květin (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

Květiny - Rozpoznejte snadno 100 druhů, Felix Weiβ

Květiny jsou spíše malé, alespoň ve srovnání se vzrostlými stromy nebo košatými keři, a mají většinou zelené a měkké stonky, opět na rozdíl od hnědých kmenů stromů a zdřevnatělých keřů. Některé stromy a keře jako jabloň domácí (Malus domestica) nebo růže šípková (Rosa canina) také krásně kvetou, do této příručky jsme je však nezařadili.

U právě tak drobných a zelených travin a ostřic zase nenajdeme nápadně pestré květy, neboť o opylení se u nich stará vítr. V této knize se tedy budeme věnovat květinám, nikoli stromům, keřům nebo travinám. Představuje malý, ale reprezentativní výběr 100 častých a rozšířených druhů, díky němuž se s touto různorodou skupinou rostlin blíže seznámíte.

Staňte se odborníky na květiny
Staňte se odborníky na květiny (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

O autorovi:

Felix Weiß  žije a pracuje ve městě Husum, jež je bránou k národnímu parku Šlesvicko-holštýnské wattové moře. Tamější slané louky, duny a pláže nabízejí poznat bohatství výjimečné rostlinné říše. Svět rostlin ho začal fascinovat během studia biologie v Kostnici u Bodamského jezera díky exkurzím s vedoucím botanické zahrady Dr. Gregorem Schmitzem i díky botanickým určovacím cvičením staré školy s Dr. Volkerem Hellmannem. V Nakladatelství KAZDA vyšla v roce 2021 stejně přehledná publikace Felixe Weiße s názvem Ptáci.

Zdroj informací: Nakladatelství Kazda

Publikováno: 17. 4. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima