Květinová Flora Olomouc je zpět. Hlavní expozice s názvem Květy a světy znázorní koloběh života

Letos na jaře se uskuteční květinová Flora Olomouc s podtitulem Květy a světy. Součástí bohatého programu je kromě hlavní expozice v pavilonu A či prezentace Českého zahrádkářského svazu také – v evropském měřítku ojedinělá – výstava vzácných stovky let starých bonsají či oblíbené zahradnické trhy.

Hlavní expozice s názvem Květy a světy na výstavišti Flora Olomouc (Zdroj: Flora Olomouc)

Květinová Flora Olomouc

„Je skvělé, že po dvou letech máme opět možnost uspořádat na jaře velkou květinovou výstavu. Bude stát za to. Hlavním tématem, které vyjadřuje vizuál výstavy a jež bude ztvárněno v hlavní expozici, je koloběh života. A to konkrétně u rostliny od jejího zrodu přes kvetení až po zánik. I předváděcí akce našich předních floristů budou s tímto tématem v souladu,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Středobodem výstavy Flora Olomouc bude již tradičně hlavní expozice v pavilonu A. Její podobu mají letos na starost respektované architektky z olomouckého architektonického a design studia mimokolektiv spolu se známým floristou Tamásem Víghem. V pavilonu A se návštěvníci mohou těšit i na speciální večerní prohlídku hlavní expozice. Díky pestrému programu půjde o exkluzivní zážitek.

Středobodem výstavy Flora Olomouc bude již tradičně hlavní expozice v pavilonu A
Středobodem výstavy Flora Olomouc bude již tradičně hlavní expozice v pavilonu A (Zdroj: Flora Olomouc)

Uskuteční se v pátek 22. dubna. V hlavním pavilonu návštěvníci najdou také expozici Českého zahrádkářského svazu (ČZS) pojmenovanou Z minulosti do budoucnosti. Věnovaná bude průřezu činnosti ČZS s vidinou let budoucích. Cenově zvýhodněné online vstupenky na výstavu Flora Olomouc 2022 jsou již nyní v prodeji na webu Výstaviště Flora Olomouc. Bonsaje staré až 600 let, zahradnické trhy a také koncerty, workshopy i gastrozóny V celé Evropě ojedinělá expozice zaplní od 21. do 24. dubna na Výstavišti Flora pavilon E.

Pod názvem Tradice s fantazií bude díky spolupráci s Bonsaimuseum Isabelia k vidění jedinečná kolekce bonsají z tisů, jejichž stáří se pohybuje v rozmezí 100 až 600 let. Valná část pochází z Japonska, do České republiky je dopravil zkušený sběratel Josef Valuch. „Sbírka pana Valucha nemá co do počtu i stáří jednotlivých bonsají v Evropě obdobu,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Umělecký zážitek návštěvníky čeká díky spolupráci VFO s Unií výtvarných umělců Olomoucka v oranžerii v expozici Květy v umění
Umělecký zážitek návštěvníky čeká díky spolupráci VFO s Unií výtvarných umělců Olomoucka v oranžerii v expozici Květy v umění (Zdroj: Flora Olomouc)

A co ještě návštěvníky čeká?

 • Umělecký zážitek návštěvníky čeká díky spolupráci VFO s Unií výtvarných umělců Olomoucka v oranžerii v expozici Květy v umění.
 • Výstavu fotografií zde doplní floristická výzdoba od oceňované floristky Kláry Franc Vavříkové.
 • Občerstvit se lidé budou moci v gastrozónách anebo v kavárně v pavilonu A.
 • Bohatý program bude při výstavě Flora Olomouc 2022 připravený i na dalších místech olomouckého výstaviště.
 • Venkovní část bude spolu s pavilonem G patřit velkým a hojně navštěvovaným zahradnickým trhům. K dostání budou kromě široké nabídky rostlin i zahrádkářské potřeby, nářadí pro kutily či vybavení pro včelaře.
 • Pavilon H bude letos na jaře zasvěcený prezentaci členů Asociace soukromého zemědělství ČR s názvem Návrat ke kořenům.
 • V neposlední řadě se návštěvníci mohou těšit na pestrý doprovodný program, jenž mimo jiné zahrnuje workshopy, hudební vystoupení na pódiu ve venkovním areálu Samba, aktivity pro děti a také odpočinkové zóny.
Bohatý program bude při výstavě Flora Olomouc 2022 připravený i na dalších místech 
olomouckého výstaviště
Bohatý program bude při výstavě Flora Olomouc 2022 připravený i na dalších místech olomouckého výstaviště (Zdroj: Flora Olomouc)

SOUHRNNÉ INFORMACE: Flora Olomouc 2022

Termín: čtvrtek 21. až neděle 24. dubna 2022

Místo: Výstaviště Flora Olomouc

Čas konání: čtvrtek - sobota 9:00 - 18:00, neděle 9:00 - 17:00

Základní vstupné: 170,- Kč na místě, online zvýhodněné: do 31. 3. cena 137,-, od 1. 4. do 13. 4. cena 147,- Kč, poté cena 157,- Kč.

Aktuální informace a prodej vstupenek na: www.flora-ol.cz

FB událost: https://www.facebook.com/events/1127656114441879

V pavilonu A se návštěvníci mohou těšit i na speciální večerní prohlídku hlavní expozice
V pavilonu A se návštěvníci mohou těšit i na speciální večerní prohlídku hlavní expozice (Zdroj: Flora Olomouc)

ZÁKLADNÍ ROZDĚLENÍ EXPOZIC:

 • Pavilon A: Květy a světy - hlavní expozice
 • Přístavba pavilon A přízemí: Z minulosti do budoucnosti – expozice ČZS
 • Přístavba pavilon A patro: Prezentace odborných škol – expozice zahradnických a uměleckých škol
 • Galerie pavilon A: Rostliny kolem nás – expozice květin, skalniček, sukulentů, kaktusů i masožravých rostlin
 • Pavilon E: Tradice s fantazií - výstava bonsají
 • Oranžerie: Květy v umění – výstava fotografií a floristická výzdoba
 • Pavilon H: Návrat ke kořenům – prezentace členů Asociace soukromého zemědělství ČR
 • Venkovní areál výstaviště a pavilon G: Zahradnické trhy
 • Areál Samba: doprovodný program

Publikováno: 17. 4. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima