Pod heslem Kde je nápad, není odpad otevírá outletovou prodejnu české papírnictví v Pražské tržnici

Papelote² (na druhou) je prostor, kde odpad získává druhý život, poškozené kusy nachází své místo na regálech a stále funkční výrobky tak můžete pořídit za výhodnější ceny. V prodejně stylizované do modré barvy v hale 18 B v Pražské tržnici najdete výrobky s drobnými vadami, prototypy i produkty ze starých kolekcí.

Outletová prodejna papelote² v Pražské tržnici se nově otevírá (Zdroj: Adéla Waldhauserová)

V prodejně v Pražské tržnici v Holešovicích, která přiléhá na sklad a expedici papelote, nabízí čtyři různé kategorie výrobků:

Papelote² – papelote recykluje samo sebe

„Papelote na druhou je edicí produktů vyrobených z toho, co v dílně zůstalo z výroby. Odřezky papírů, zkažené kusy, zbytky spirál a lepenek čekaly na svůj nový život a nyní konečně nacházejí využití,” popisuje kreativní ředitelka Kateřina Šachová.

České papírnictví papelote otevírá svůj první outlet
České papírnictví papelote otevírá svůj první outlet (Zdroj: Adéla Waldhauserová)

Na začátku byl…

Vývoj produktů prochází dlouhým procesem, během kterého vzniká mnoho maket a prototypů. Všechny jsou vyráběné se stejnou poctivostí jako výsledný produkt. Takové kousky do odpadu nepatří, a proto je nabízí za zvýhodněnou cenu v outletu.

Vývoj produktů prochází v papelote dlouhým procesem, během kterého vzniká mnoho maket a prototypů
Vývoj produktů prochází v papelote dlouhým procesem, během kterého vzniká mnoho maket a prototypů (Zdroj: Adéla Waldhauserová)
Papelote na druhou je edicí produktů vyrobených z toho, co v dílně zůstalo z výroby
Papelote na druhou je edicí produktů vyrobených z toho, co v dílně zůstalo z výroby (Zdroj: Adéla Waldhauserová)

S chybami, ale s láskou

Velká část výrobků pořád vzniká ručně, a tak se může stát, že se vyrobí produkt, který není úplně perfektní. „Někdy je to sešit, který nemá dokonalé proporce, někdy se jedná o zápisník, který trpí křivým ušitím, něco mu chybí nebo z jiného důvodu neodpovídá našim představám. Takové výrobky najdete v sekci papelote mínus. I s chybami je máme rádi a nechceme je jen tak vyhodit,” přibližuje uvažování, které stálo za vznikem sekce papelote mínus, potažmo celého outletu, kreativní ředitelka.

Velká část papelote výrobků pořád vzniká ručně
Velká část papelote výrobků pořád vzniká ručně (Zdroj: Adéla Waldhauserová)
Doprodej produktů má v papelote² své pevné místo
Doprodej produktů má v papelote² své pevné místo (Zdroj: Adéla Waldhauserová)

Outlet – všechno jednou končí

Doprodej produktů má ve společnosti své pevné místo. Zákazníci díky tomu mohou ulovit poslední kusy a ušetřit pár procent. „S kolekcemi, které byly v nabídce roky, se chceme loučit důstojně a s respektem,” vysvětluje Kateřina Šachová.

Kde je nápad, není odpad

Interiér prodejny navrhl architekt Václav Mlynář z Monument Office, který s již spolupracoval na podobě letenské pobočky. Prostor outletu je stylizován do modré barvy, inspirované nedalekou Vltavou. Mobiliář v přilehlé expedici je také upcyklovaný, vznikl ze starého vybavení bývalé prodejny ve Vojtěšské ulici.

Prodejna papelote² je otevřena od pondělí do pátku v 11–18 hodin, v sobotu od 9 do 16 hodin
Prodejna papelote² je otevřena od pondělí do pátku v 11–18 hodin, v sobotu od 9 do 16 hodin (Zdroj: Adéla Waldhauserová)

Prodejna je otevřena od pondělí do pátku v 10–18 hodin, v sobotu od 9 do 16 hodin.

Zdroj informací: papelote

Publikováno: 11. 5. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima